6 серпня, 17:00 - Європейські інвестиції під загрозою? Ситуація навколо прибережної зони в смт Затока

Організатор: Олександр Погорілий.

Учасники:  Олександр Погорілий – адвокат естонського бізнесмена Марселя Віхманна; Тонно Вахк – представник естонського бізнесмена Марселя Віхманна.

Коротко. Мета пресконференції звернутися до новообраного Президента України щодо особистого втручання у ситуацію та недопущення остаточного  розкрадання прибережної зони смт Затока та уникнення відповідальності членами ОЗУ Затока за вчиненні злочини.

Популярные статьи сейчас

"Воссоединение" Гончарука и Зеленского высмеяли забавной фотожабой

Каменских в одном лифе показала чувства к Потапу

Медики назвали самые опасные продукты для здоровья: приближают инфаркт и вызывают рак

У украинцев отберут пенсии

Все новости

Довідково. 28 квітня 2017 року під час сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи було подано пропозицію для прийняття резолюції щодо перешкоджань європейським інвестиціям в Україні. Дана пропозиція була підписана 20 євродепутатами серед яких також представники України - Володимир Ар'єв і Олена Сотник. Даний документ був опублікований на офіційному сайті Ради Європи.

Підсумкові матеріали:

Представники естонського бізнесмена закликають владу звернути увагу на розкрадання земель у Затоці

Представники естонського бізнесмена Марселя Віхманна, який планував побудувати 12-кілометрову набережну в смт Затока Одеської області, закликають владу України звернути увагу на розкрадання курортних земель.

Про це було заявлено на прес-конференції в Укрінформі.

Представник Віхманна Тонно Вахк звернувся до Президента Зеленського з проханням захистити європейського інвестора і закликав взяти під особистий контроль питання розкрадання земель у курортній зоні Одеси.

"Ми хочемо звернутися до Президента України Володимира Зеленського. Наразі закінчується процес розкрадання земель Затоки. Дана спроба розкрадання вже третя за рахунком і поки найуспішніша. Якщо у 2012 році вдалося захистити пляжі Затоки судовими позовами, у 2015 знадобилося кримінальне провадження, то зараз ні масові заяви про скоєння злочину, ні протести громадськості, жителів Затоки, представників бізнесу не змогли перешкодити розкраданню", - сказав Вахк.

Він також закликав НАБУ, ДБР, ГПУ вивчити наявні докази з розкрадання земель Затоки.

"Ми хочемо привернути увагу суспільства і влади України до проблеми впливовості ОЗУ "Затока". Результативність розслідування кримінальних справ по ОЗУ з 2015 по 2018 рік фактично нульова. Ми віримо, що з весни цього року Україна вступила в нову епоху - становлення правової європейської держави. ... Невідкладне втручання в проблему необхідне вже зараз", - сказав Вахк.

Він заявив, що естонський інвестор продовжить боротьбу за відновлення проекту з будівництва набережної.

"Ми прийшли в Україну з інвестиційним проектом, який був оцінений як дуже важливий для країни. Однак замість підтримки ми зіткнулися з вимаганням та рейдерством. Нашого адвоката намагалися вбити, а нас підкупити або впливати через кримінальну справу, яка курується вищими чинами в ГПУ і СБУ. Однак це не зупинить нас у захисті нашого інвестиційного проекту і боротьбі за збереження Затоки", - сказав Вахк.

Адвокат Олександр Погорілий поінформував, що у 2013 році в Одеській області почалася підготовка до реалізації інвестиційного проекту естонського бізнесмена Марселя Віхманна, який повинен був розпочатися з будівництва 12-кілометрової набережної, яка об'єднує три райони Затоки.

"У 2015 році було відкрито перший кілометр набережної у Затоці. На відкритті були присутні посол Естонії, міністр екології, губернатор Одеської області Саакашвілі. Інвестор та його представники зазнали дій рейдерів - було запропоновано поступитися 30% частки підприємств в обмін на спокій при реалізації проекту. Але інвестори зайняли жорстку позицію, почали боротися з ОЗУ "Затока", - розповів Погорілий.

За його словами, було відкрито понад 40 кримінальних справ, об'єднаних пізніше в одну.

"Не дивлячись на те, що вищі особи держави демонстрували увагу до проблеми та прагнення розслідувати кримінальні справи проти ОЗГ, у лютому 2017 року справу було практично розвалено, а справу про замах на моє життя практично продано", - зазначив адвокат.

За його словами, кримінальні справи щодо розкрадання землі в Одеській області фактично припинені, а заарештовану раніше землю продовжують продавати.

"На сьогоднішній день ситуація погіршилася: кримінальні справи по ОЗУ "Затока" припадають пилом в Одеській прокуратурі, ніяких слідчих заходів не проводиться, всі раніше заарештовані учасники ОЗГ наразі на свободі. Також всю раніше заарештовану землю - понад 600 ділянок і більше 30 гектарів землі продано. Йдеться про землі "Надр України", комунального підприємства "Львів" та інших державних підприємств. Всі кримінальні справи закінчилися нічим, а ОЗУ отримала нових фігурантів і покровителів, які допомогли реалізувати нову схему розкрадання пляжів Затоки. Ще більш нахабну і ще більш злочинну", - зазначив Погорілий.