Виходимо на позаплан – тепер Запоріжжя. Держекоінспекція проводить перевірки найбільших забруднювачів у Запорізькій області.

Андрей Малеваный. Фото: скриншот Youtube-видео
Андрей Малеваный. Фото: скриншот Youtube-видео
Андрій Мальований

Стан довкілля тут можна оцінити, як загрозливий для людей. Постійне забруднення повітря, в тому числі і з різким запахом, скид небезпечних хімічних речовин та неочищених стоків у водойми, несанкціоновані сміттєзвалища – ці проблеми характерні для всієї України, а для Запорізької області – як для одного з найпотужніших промислових регіонів – вони посилені в рази. Тому ця область залишається на постійному контролі Держекоінспекції.

Зараз триває період перевірок великих підприємств на предмет дотримання ними природоохоронного законодавства, а саме:

Популярные статьи сейчас

Мокрый снег и холодина: резкий поворот на зиму – украинцев предупредили

 Времени осталось до 1 января: срочное заявление Ощадбанка, что будет с картами

Фанаты ошарашены: в Сеть слили кадр из новых "Сватов" - у Валюхи новый "муж"

Сама элегантность: Юлия Тимошенко блеснула новым нарядом, украинцы в восторге – "шикарно"

Все новости
  • з 9 вересня триває перевірка АТ «Запорізький завод феросплавів», очікуємо підсумків;
  • триває перевірка ПрАТ «Запоріжкокс», результати будуть відомі після 25 вересня;
  • найближчим часом інспектори готуються до перевірки ПАТ «Запоріжсталь» в частині охорони атмосферного повітря;
  • у жовтні планується проведення заходів ДЕІ на ПрАТ «Дніпроспецсталь»;
  • готуємось до перевірки ТОВ «Запорізький титаново-магнієвий комбінат».

Про результати перевірок по кожному підприємству буду повідомляти окремо.

Це найбільш проблемні для довкілля підприємства, через роботу яких ДЕІ отримує численні скарги від мешканців. А нещодавно у Запоріжжі була проведена акція «Маю право дихати», учасники якої звернулись до уряду та керівництва міста і Запорізької області, привертаючи увагу до високого рівня забруднення повітря.

Державна екологічна інспекція особливу увагу приділяє «промисловим» областям України – Запорізькій, Дніпропетровській та Донецькій. Наразі через карантин можемо проводити лише позапланові заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства, які можливі лише за дорученням прем'єр-міністра чи за зверненнями громадян. Намагаємось комунікувати та співпрацювати з урядом, щоб все таки отримувати можливості для проведення перевірок на найбільших підприємствах.

На жаль, мають місце і недопуски Держекоінспекції до перевірок. Штраф за це максимально складає сьогодні всього 765 гривень – нікчемна сума для великих заводів. Тому посилення відповідальності дуже нагальне. Це допоможе створити важіль, яким ми зможемо змусити підприємства пускати інспекторів та дотримуватись природоохоронного законодавства.