Сьогодні Кабінет Міністрів України схвалив законопроект «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення», розроблений Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України під керівництвом Роман Абрамовський.

Андрей Малеваный
Андрей Малеваный
Андрій Мальований. Фото: скриншот YouTube-відео

Законопроект передбачає впровадження інтегрованого дозволу для великих підприємств, які є найбільшими забруднювачами довкілля. Інтегрований дозвіл встановлюватиме вимоги до обсягів забруднення та необхідних заходів для зменшення впливу підприємств на довкілля.

Він охоплюватиме вимоги до викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, спецводокористування та управління відходами. Отримання такого дозволу найбільшими забруднювачами стане обов’язковим.

Законом буде впроваджено електронну систему видачі інтегрованих дозволів.

Популярные статьи сейчас

Все абсолютно бесплатно: украинцам перечислили медицинские услуги, за которые не нужно платить

Всего 1 гривна в день: новый оператор запустил самый дешевый тариф в Украине – что в него входит

Украинцам пересчитали пенсии в январе, но повезло не всем: кто получит надбавку

Влипнуть может каждый: в Vodafone рассказали, как аферисты обманывают абонентов

Все новости

Суб’єкти господарювання будуть зобов’язані здійснювати моніторинг викидів та щорічно звітуватимуть про дотримання умов інтегрованого дозволу. Якщо ці умови порушуватимуться, дозвіл може бути анульований. А це означає, що робота підприємства буде зупинена до виконання законних вимог держави.

Прийняття законопроекту встановлює чіткі процедури контролю за промисловим забрудненням в нашій країні та стимулюватиме підприємства до масштабного оновлення.

В свою чергу, Державна екологічна інспекція України докладе всіх зусиль для ефективного контролю за підприємствами-забруднювачами.