Київ отримав 50 новеньких автобусів виробництва білоруського заводу МАЗ. До кінця року надійдуть іще 150. Ці 200 автобусів місто придбало на умовах лізингу.

Виталий Кличко. Фото: скриншот YouTube.
Виталий Кличко. Фото: скриншот YouTube.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час презентації першої партії автобусів. Всі вони сьогодні вже вийшли на маршрути в місто.

Мер зазначив, що столиця стрімко розвивається, збільшується кількість її мешканців. І тому необхідно продовжувати розвивати систему громадського транспорту.

«Хочу наголосити, що навіть у цей непростий час – коли триває боротьба з пандемією, економічна криза, війна на сході України – столиця змогла закупити за останніх кілька років 139 нових тролейбусів, 65 сучасних трамваїв та загалом 307 нових автобусів. 200 з них на умовах лізингу — ми отримаємо до кінця цього року, — зазначив Кличко. - І сьогодні мені дуже приємно представити вам першу партію з цих двох сотень – 50 новеньких автобусів виробництва білоруського заводу МАЗ. До кінця року надійдуть ще 150 таких машин», - наголосив мер Києва.

Фото: kiev.klichko.org

Популярные статьи сейчас

Прощальная улыбка осени: в Украину идет небывалое потепление - удивились даже синоптики

Жара в конце осени: украинцев ожидает аномально теплая погода

Дикий холод и дожди: погода в Украине резко испортиться, какие области зальет

Новая напасть прет из Азии: в Европу завезли опасную заразу - есть первые больные

Все новости

За його словами, сьогодні в міста є велика потреба в таких автобусах. Адже значна кількість рухомого складу «Київпастрансу» складають автобуси, термін експлуатації яких — понад 10 років.

Нові ж автобуси мають низьку підлогу, пандуси та спеціальні місця в салоні для людей з інвалідністю. Автобуси обладнані системою відеоспостереження та навігації. Кабіна водія та пасажирський салон оснащені кондиціонерами. Ці машини відповідають екологічному стандарту «Євро-5».

З нових 200 автобусі 120 – довжиною 12 метрів та пасажиромісткістю 106 людей. 80 автобусів – довжиною майже 19 метрів на 176 місць.

Фото: kiev.klichko.org

«Отримання нового транспорту великої місткості важливе і в ситуації пандемії — коли громадський транспорт має перевозити пасажирів тільки в кількості місць для сидіння. Усі нові автобуси будуть передані автопаркам Комунального підприємства «Київпастранс» для роботи на найбільш завантажених маршрутах, — повідомив мер. - Ми робимо все можливе, аби люди пересувалися містом з комфортом та створюємо умови, щоб автомобілісти максимально пересідали на громадський транспорт. Це допоможе розв'язувати проблему і з заторами. А також – витіснятиме з ринку перевезень маршрутки, які вже давно застаріли та не відповідають вимогам сучасного комфортного транспорту», - підкреслив Віталій Кличко.