На сайті Держекоінспекції повідомляється, що робити в такому випадку

«Що робити, коли під час прогулянки ви побачили звалище, з великою кількістю медичних відходів або пакетів із позначкою біологічної небезпеки?

Андрій Мальований. Фото: скріншот YouTube-відео
Андрій Мальований. Фото: скріншот YouTube-відео

У цьому разі ви повинні звернутися до Державної екологічної інспекції. Щоб підготувати скаргу до ДЕІ, вам необхідно:

- Зафіксувати несанкціоноване звалище з медвідходами на фото або відео;

Популярные статьи сейчас

Украинцы не могут поверить: пенсионеры начнут получать сразу по две выплаты – кто и сколько получит

Сразу на 20%: Кабмин повысит зарплаты, но повезет лишь избранным – кто в списке счастливчиков

Всего 1 гривна в день: новый оператор запустил самый дешевый тариф в Украине – что в него входит

Лютые морозы и горы снега: синоптики рассказали, что зима готовит украинцам в феврале

Все новости

- Встановити координати місця розміщення сміття;

- Надіслати звернення на електронну пошту info@dei.gov.ua або зателефонувати на гарячу лінію інспекції за номерами: +38 (044) 521-20-38, 38 (044) 521-20-40», - деталізував голова ДЕІ Андрій Мальований.

Держекоінспекція зареєструє скаргу та в рамках перевірки звалища притягне винних до відповідальності або ж звернеться до правоохоронців для проведення розслідування.

«Працівники Держекоінспекції зареєструють ваше звернення та здійснять перевірку вказаної локації.

За незаконне розміщення відходів передбачена адміністративна відповідальність за статтею 82 КУпАП – штраф від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів (340 – 1360 гривень).

Крім того, у разі виявлення забруднення відходами води та ґрунтів, засмічення лісів для порушників також передбачено стягнення збитків за шкоду довкіллю, які можуть сягати мільйонів гривень.

Якщо винні за фактом засмічення не встановлені, Держекоінспекція звертається до правоохоронних органів для початку розслідування», - пояснив Андрій Мальований.

Голова ДЕІ також нагадав, що невдовзі інспекція за дорученням прем’єр-міністра проводитиме перевірки суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з поводженням з відходами.

«А наразі ДЕІ за дорученням прем’єр-міністра України готується до проведення перевірки дотримання природоохоронного законодавства на підприємствах, які перевозять та утилізують медвідходи», - додав Андрій Мальований.

Загалом протягом 2019 року в Україні утворено приблизно 100 тисяч тонн медвідходів. Згідно з санітарними нормами вони повинні утилізуватись, а не вивозитись на полігони, проте нерідко трапляються порушення цих правил.

«Протягом минулого року в українських медзакладах утворилось близько 100 тисяч тонн медичних відходів. За підсумками цього року цифра буде значно більшою, враховуючи пандемію коронавірусу.

Тому зараз правильна утилізація медичних відходів є особливо важливою. Медвідходи становлять небезпеку не тільки для людей. Залишки хімічних речовин на медвідходах можуть проникати у ґрунт та воду, спричиняючи катастрофу для всієї екосистеми.

Згідно з Державними санітарно-протиепідемічними правилами і нормами щодо поводження з медичними відходами заклади охорони здоров’я зобов’язані передавати медвідходи перевізникам, а ті, в свою чергу, на утилізацію. Вивезення такого сміття на полігони суворо заборонене.

Однак нерідко епідемічно небезпечні відходи викидаються в обхід заборон - в лісах, заповідниках, на узбережжях річок», - повідомив Андрій Мальований.

Подписывайтесь на наш Instagram

Подписывайтесь на наш Twitter