Не встигли кияни вдосталь обговорити майбутнє зняття Президентом України Віталія
Кличка з посади голови КМДА, як на черзі нова резонансна подія. Тепер в центрі подій опинився секретар Київради Володимир Прокопів, якого можна побачити в списках кандидатів в народні депутати на майбутніх Парламентських виборах.
 
В підтвердження – низка відеозаписів
 
Підтвердженням причетності секретаря Київради до схеми, пов’язаної із скуповуванням голосів виборців стали відеозаписи, зроблені прихованою відеокамерою. 
В одній із записаних розмов чоловік називає конкретну суму і каже від кого він.
-Платять скільки?
-Тисячу.
-Від якого Ви представника?
-Від Володимира Володимировича особисто.

Діалог на наступному відео теж свідчить про отримання "фінансової мотивації". 
-Я зі Штабу нашого кандидата – Володимира Володимировича Прокопіва. Проводимо перевірку. "Мотивацію" отримуєте вчасно?
-Так, дякую. 
-По півтори, як має бути?
-Ой, вибачте, ні – трошки не це. 
-А скільки?
-По тисячі. 

Аналогічна ситуація – і в наступному відеоряді.
-Ми ходимо від нашого кандидата, зі штабу Володимира Володимировича. Перевіряємо, чи все гаразд у Вас на ділянці? "Мотивацію" як отримуєте? Все добре?
-Все добре. 
-Все у повному обсязі – по півтори тисячі?
-Ні, тисячу.  
По 211 округу у Голосіївському районі столиці.

На "промо-акцію" виділяли 474 тис грн
Стало відомо, що на агітаційну кампанію загалом призначалася доволі кругленька сума, майже у півмільйона гривень – 474000. 

На кожному із 8 виборчих дільницях кількість "затверджених" осіб становила від 27 до 46 осіб. 
 
Закладена сума на кожну людину, як ми бачимо, сягала 1500 грн та, судячи з відеоряду, по 500 грн голосуючим вирішили не доплачувати.

Адмінресурс і підкуп досі існують і працюють 
 
За словами голови київського осередку політичної партії Миколи Томенка "Рідна країна" Олександра Федоренка, цей факт є черговим підтвердженням існування "сітки" екс-Президента та його поплічників.  
 
"Дивує, що правоохоронні органи й досі не відреагували належним чином. Притягнення членів в котрий раз викритої сітки до відповідальності – єдиний шанс забезпечити чесні парламентські вибори. І правоохоронні органи, і Президент України мають вжити швидких та рішучих заходів, аби уникнути спотворення результатів майбутніх виборів за рахунок підкупу виборців", – відзначає голова київського осередку політичної партії Миколи Томенка "Рідна країна" Олександр Федоренко.
 
Незважаючи на кількість скарг щодо підкупів виборців на президентських виборах, відповідні факти порушень спостерігаються і зараз. 
 
"І під час президентських виборів за Петра Порошенка підкуповували по всьому Києву, зараз – за кандидатів, які балотуються за підтримки Порошенка або Кличка. Вони масово намагаються скуповувати голоси – це можна спостерігати на багатьох округах по Києву. Зараз найбільше скуповують як за одного з кандидатів, так і за Омельченка та інших кандидатів, як, наприклад, в Голосіївському районі", – ділиться з нами депутат Київради Прохор Антоненко. 
 
Власне, автором заяви до поліції напередодні виборів Президента став і сам Прохор Антоненко. 
 
"На жаль, саме підкуп виборців – це є проблема, яка наразі реально існує. Я особисто писав заяву щодо зафіксованих фактів підкупу на користь одного з депутатів у Святошинському районі під час президентських виборів – було порушено кримінальну справу. Зараз та ж сама ситуація. В деяких адміністраціях також зберігається агітація за провладних депутатів, хоча це пряме порушення Закону. Тобто адмінресурс і підкуп досі існують і працюють. Звичайно, за кандидатів, викритих у подібних махінаціях, в жодному разі не можна голосувати. Ними мають займатися правоохоронні органи", – підкреслює депутат Київради.
 
Кримінальне порушення? Нічого – знову балотується
 
А зафіксований зазначений депутатом Київради протизаконний факт був у Святошинському районі – головному свідку пропонували тисячу гривень за голос.
 
"За моїм депутатським зверненням щодо фактів підкупу виборців народним депутатом та його командою на користь Петра Порошенка відкрито кримінальне провадження. Під час допиту було надано інформацію про організаторів даного злочину. За наявною інформацією, в приймальні нардепа по вул. Ромена Ролана, 4, пропонували підписувати
 
"Особисте зобов'язання" та "Анкету", брали паспорт, ідентифікаційний код, також робили фото "майбутніх агітаторів" на тлі банеру діючого Президента. За це людям обіцяли заплатити 1000 грн", – зазначає депутат Київради Прохор Антоненко.
 
Як повідомили тоді в Нацполіції, справу було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 160 ККУ
 
"Підкуп виборця". Згідно до положення статті, подібні дії караються позбавленням волі на строк від 5 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років.
 
"Керівництво слідчого відділу Святошинського управління поліції зобов’язано забезпечити належну організацію досудового розслідування в зазначеному кримінальному провадженні, вжити заходів, направлених на всебічне, повне і неупереджене дослідження обставин кримінального правопорушення, а також прийняття законного рішення", – зазначив у відповіді на звернення начальник ГУ Національної поліції у Києві Андрій Крищенко.
 
Та поки, як ми бачимо жодних конкретних дій щодо розслідування справи зроблено так і не було. 
 
Тож, чи займуться правоохоронні органи справою, пов’язаною із ім'ям секретаря Київради Володимира Прокопіва, та чи встигне щось змінитися за 9 днів до дня голосування?