Скандальні факти причетності секретаря Київради Володимира Прокопіва, що сплили напередодні виборів, набули чималого резонансу серед киян. Та слідом за компрометуючими відеозаписами і списками із проплаченими виборцями, що потрапили до мережі, додалися ще, не менш гучні, факти. Деталі по цій справі висловили учасники нещодавньої прес-конференції.  
 
Отримано чіткі докази існування "сітки" 
 
Під час конференції були продемонстровані обурливі відео із зафіксованим обговоренням отриманих сум. Усі ці кричущі факти було викрито на 211 виборчому окрузі.  
"Ми чули про цю сітку, але у нас не було доказів. Після висвітлення цих матеріалів в мережі ми отримали чіткі докази її існування: ми є свідками того, що люди обговорюють якісь грошові суми, прізвище представника "Європейської солідарності" Володимира Прокопіва", – розповідає кандидат в народні депутати України від партії "Слуга народу" в одномандатному виборчому окрузі № 211 Олександр Юрченко.

Із проханням перевірити цю інформацію та проаналізувати її достовірність Олександр Юрченко звернувся до ГО "Передові виборчі ініціативи". 
 
Представники громадської організації зателефонували кільком особам, які були зафіксовані у скандальних відеороликах. І кілька з них особисто визнали факт "проплачених голосів".

Звернення направлено до Нацполіції та Арсена Авакова
 
Наразі стало відомо, що Олександр Юрченко вже звернувся до Нацполіції щодо даного факту підкупу виборців.
 
"Ми проаналізували, надали відповідну оцінку і зазначаємо, що є підстави для звернення до правоохоронних органів і вважаємо, що необхідно кваліфікувати дані діяння як злочин. А саме за ч. 3 ст. 157 та ч.4 ст. 160 – підкуп виборців та перешкоджання виборчому процесу", – підкреслює адвокат Кирило Фесик. 
Варто зазначити, що додатково Олександр Юрченко звернувся ще й особисто до Арсена Авакова.
 
"У зв'язку з цим, я хотів би звернутися до Арсена Борисовича Авакова, щоб він взяв під персональний контроль цю справу. Ми не будемо закривати очі на ті речі, які відбувалися роками в Україні. Я просив би керівництво правоохоронних органів не спустити це на гальмах", – відзначає кандидат в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 211 Олександр Юрченко.
 
 
Заяви подано ще від кандидатів 2 округів
 
Про наявність фактів підкупу виборців повідомили й інші кандидати в народні депутати України від політичної партії "Слуга народу", які теж подали заяви до Нацполіції проти представників від партії "Європейська солідарність".
 
"У нас ситуація ідентична – щодня надходить море інформації про те, що відбувається, що працює створена раніше шахрайська схема зі скуповування голосів. Я також сьогодні подала заяву до правоохоронних органів і дуже прошу провести чесне розслідування даної ситуації", – наголошує кандидат в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 221 Анна Пуртова. 

А от на виборчому окрузі № 217 справа торкнулася депутата Київради Людмили Костенко. 

"У нас та ж сама ситуація, і знову "Європейська солідарність" – Людмила Костенко. Все більше і більше інформації… І я теж подала заяву до правоохоронних органів. Ми сподіваємося, що це буде розслідувано найбільш об’єктивним чином, тому що не можна далі дозволяти настільки порушувати наші права на те, щоб наша держава ставала все прозорішою і правовою", – повідомляє кандидат в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 217 Мар'яна Безугла.