Відомо, що 2016-2019 роки із бюджету на діяльність партій виділено майже 1 мільярд 500 мільйонів гривень. Тепер бюджетне фінансування отримають не лише партії, які потрапляють до парламенту, а й ті, що набрали 2%. Ситуацію щодо фінансування політичних партій прокоментував лідер партії Громадський рух «Рідна країна» Микола Томенко.

«На мою думку, використання народних грошей на партії у бідній, корумпованій і воюючій країні, які здебільшого витрачають на телевізійну рекламу, в якій лідери партій вітають зі святами нас за наші ж гроші, виглядає цинічно.»

Томенко звернув увагу на те, які саме партії отримають кошти.

«Звертаю увагу, що три партії з тих, хто отримає держфінансування, відверто підтримують «рускій мір» і його очільника Путіна – "Опозиційна платформа - За життя", партія Шарія та Політична партія "Опозиційний блок". Якщо дана норма закону буде виконана, ці партії отримають, за підрахунками експертів, наступні суми:

"Опозиційна платформа - За життя" Медведчука – 141 млн грн.

Політична партія "Опозиційний блок" Добкіна-Кернеса – 40 млн грн.

Партія Шарія – 38 млн грн.»

Політик закликав призупинити дію закону.

«На мою думку, одним з найперших рішень парламенту має бути скасування даного фінансування або  щонайменше призупинення його до тих пір, поки ми живемо в бідній, корумпованій і воюючій країні.»