Столичний міський голова Віталій Кличко воліє витрачати бюджетні гроші на власні піар-проєкти, через що кияни досі змушені користуватися забрудненою водою. Про це повідомив голова політичної партії “Рідна країна” Микола Томенко.

Николай Томенко
Николай Томенко
Микола Томенко

“Багато років мер Кличко обіцяв, що кияни зможуть пити воду з-під крана без шкоди для здоров'я. Про те, що вода з крана досі небезпечна знають усі. Але дуже мало киян знають, що на виконання цієї обіцянки витрачена велика кількість коштів. А тепер звернемося до фактів. Мер Києва обіцяв, що вже у 2015 році більшість столичних водопровідних станцій буде оснащена сучасним очисним обладнанням, яке дозволить киянам отримувати питну воду з крана”, - нагадав Томенко.

За його словами, не дивлячись на це, у 2020 році в Києві є дві станції, які постачають воду до водопровідної мережі міста та деяких прилеглих територій. Дніпровська насосна станція введена в експлуатацію у 1939 році, її проєктна продуктивність – 600 тис. м куб. на добу. Деснянська станція була запущена у 1961 році, її продуктивність – 1 млн 80 тис. м куб. на добу.

Зазначимо, що крім станцій очищення до водопровідної інфраструктури належать ще й трубопроводи, якими рухається вода, деякі з яких були прокладені ще у 60-ті роки минулого століття. Більшість з цих труб виготовлені з чавуну, вони піддаються корозії і біологічному обростанню. Внаслідок цього спостерігається вторинне забруднення води мулом, іржею і біологічними організмами.

Популярные статьи сейчас

Зеленский обратился к нации: украинцы прослезились от таких слов

Главное за 27 октября: Зеленский в беде, конец войны на Донбассе, карантин ужесточат, подорожание проезда, пенсии в октябре, осенняя жара

Передаем за проезд: повышение тарифа в общественном транспорте, к чему готовиться

У Киркорова новая "королева" - наконец-то нашел свое счастье, Пугачева с ума сходит от ревности

Все новости

“З чого ж складається наша «питна» вода, окрім, власне, води? З марганцю, який залишає наліт на сантехніці, а також шкодить здоров'ю. З нітратів, алюмінію, а наостанок до цього коктейлю додається хлор. То, може, Київ просто приречений на погану воду? Може в нас немає на це грошей, технологій? Виявляється, є! Наприклад, в столиці успішно функціонує насосна станція "Виноградар-1", яка забезпечує дійсно питною водою близько 50 тисяч жителів району. Тут для очищення води використовують не хлор, а гіпохлорит натрію. Коштувало це місту 32 млн грн. Чи багато це? Для порівняння, сходи на Воздвиженку коштували 89,3 млн грн. Тобто Кличко на ці гроші, витрачені на його піар-проєкт, міг забезпечити чистою водою ще майже 150 тисяч киян. Але це не так важливо, про це не напишуть гарний пресреліз, чи не так? А скляний міст на Володимирській гірці коштував 419 млн грн. Порахуйте, скільки це забезпечених питною водою киян? Але ж це не покажеш іноземній пресі, так, пане мер? Питна вода – ще одна обіцянка, яка виявилася цяцянкою і яку мер Кличко лишив без виконання”, - констатував Микола Томенко.