Під час Національного телемарафону військовослужбовець з позивним “Десятий” розповів про використання рибальських сіток для захисту від дронів на передовій. За його словами, цей матеріал став важливим бар’єром, що ускладнює шлях ворожих безпілотників і знижує ризик ударів по позиціях українських військових.
Ця ініціатива отримала символічну назву “Павутиння” і була реалізована завдяки зусиллям волонтерів ГО «Фундація Течія», яку очолює Олег Крот, а також «Спілки підприємців теле- та кіноіндустрії» на чолі з Артемом Колюбаєвим та низки інших організацій. Ідея надати нове життя рибальським сіткам для захисту позицій ЗСУ показала себе настільки ефективно, що її підтримали великі волонтерські фонди та міжнародні партнери.
Олег Крот, голова ГО «Фундація Течія», зазначив, що перша партія сіток, яка становила 100 тонн, була розподілена між підрозділами для тестування, і їхні відгуки підтвердили, що такі сітки справді допомагають протистояти дронам. «З нами зв’язалися, сказали, що є ідея застосувати рибальські сітки як захист. Ми зробили тестову закупку, доставку 100 тонн, роздали по підрозділах і запитали, наскільки це захищає насправді. Дійсно заплутується, дійсно підходить», — розповів Крот.
Розпил на мільйони: у Кременчуцькій громаді готують масштабну схему
Осудженна шахрайка Миколюк Ольга і надалі веде небезпечний бізнес в гаражі.
К Александру Эллерту на свидание? Ксения Мишина разделась догола и побрила свою ...
"Почему на русском говорите?": Тину Кароль осудили из-за языка, фанаты в недоумении
Артем Колюбаєв, голова «Спілки підприємців теле- та кіноіндустрії», підтвердив масштабні обсяги постачання цього матеріалу з Нідерландів. Він додав, що вже вдалося доставити 500 тонн сіток, а загальний доступний обсяг складає 4 тисячі тонн, які волонтери планують і далі використовувати для захисту українських військових.
«Привезли ще 10 фур і це вже 500 тонн із 4 тисяч тонн, які зараз є в Нідерландах. Завдяки нашим партнерам організували постачання цих сіток, які хотів викупити Китай. Китайці хотіли їх придбати, ви самі розумієте, для чого. Нам вдалося вмовити партнерів безкоштовно передати їх Україні. Ми витрачаємо кошти лише на перевезення», — сказав він.
Захист позицій від дронів, за словами “Десятого”, є критично важливим у щоденній роботі військових на фронті. Він зазначив, що сітки ефективно заплутують дрони, що змушує операторів ворога здійснювати додаткові маневри та ускладнює прицілювання, що значно підвищує безпеку українських бійців.
Військовий також поділився складнощами на передовій, де щоденні обстріли та нестача техніки ускладнюють виконання бойових завдань. Проте така підтримка від волонтерів, як постачання сіток, надає додаткові можливості для стримування ворога, а мотивація захисників залишається незмінною – не допустити таких руйнувань до своїх домівок, які вони бачать на лінії фронту.