З 1 січня 2023 року соціальні виплати автоматично продовжено на весь період дії воєнного стану плюс один місяць після його завершення. Про це повідомили в Мінсоцполітики.

Як пояснили у відомстві, насамперед виплати продовжені дітям у складних життєвих обставинах, зокрема дітям, над якими здійснюють опіку чи піклування; які є хворими на тяжкі захворювання; які мають інвалідність або чиї батьки ухиляються від сплати аліментів.

Крім того, продовжено строк виплат допомог громадянам, які не мають права на пенсію та/або є особами з інвалідністю; які мають інвалідність із дитинства або доглядають за такими особами (з інвалідністю I та II групи з психічними розладами).

"Також звертаємо увагу працездатних осіб, які вимушено не працюють через догляд за особою з інвалідністю I групи або особою, яка досягла 80-річного віку - до 31 грудня 2023 року для вас діє перехідний механізм виплати раніше призначених щомісячних компенсацій", - йдеться в повідомленні.

Допомога на проживання ВПО теж продовжена автоматично без необхідності подачі будь-яких документів.

Популярные статьи сейчас

Акциз на популярное топливо вырастет втрое: водители поседеют от цен на АЗС

Теперь пенсии считают по-новому: какие выплаты получат люди

Срочно выкидывайте: самое популярное лекарство очень опасно для здоровья

Всем придется пройти: пенсионеров предупредили о важной процедуре

Все новости

Водночас в окремих випадках отримувачам допомог необхідно звернутися до органів соцзахисту, щоб підтвердити своє право на подальше отримання допомоги. Зокрема, йдеться про допомогу малозабезпеченим родинам та одиноким матерям, які отримують виплати на дітей, особам, які отримували тимчасову допомогу через досягнення загального пенсійного віку, але не набули права на пенсію, оскільки право на такі виплати пов'язано з оцінкою фінансово-майнового стану родин.

"Звертатися за продовженням отримання виплат малозабезпеченим, одиноким та особам, які отримували тимчасову допомогу через досягнення загального пенсійного віку, але не набули права на пенсію, не потрібно, якщо отримувач таких допомог живе на тимчасово окупованій території або територіях проведення активних бойових дій. У цих випадках продовження також відбувається автоматично без звернення", - додали в міністерстві.