Посли країн-членів ЄС в рамках переговорів про введення нового пакету санкцій проти Росії вивчили 146-сторінковий перелік товарів, які планується заборонити експортувати на територію держави-агресора. До списку увійшли й унітази — один з головних предметів для крадіжки окупантами в Україні.

Як повідомило видання Euobserver, обмеження торкнуться широкого спектру товарів промислового призначення. Сюди відносяться "біде, умивальники, змивні бачки і аналогічна сантехніка", а також світлодіоди, конопляна пряжа, навантажувачі, поштові сортувальні машини, димові труби, цегла, шини і навіть "пера і наконечники для пера".

Нагадаємо, окупанти активно крали унітази на тимчасово окупованих територіях, що підтверджують численні заяви українців. В одному з січневих виступів президент Володимир Зеленський заявив: "Нехай беруть унітази — вони їм знадобляться в дорозі — і повертаються додому".

Журналісти в матеріалі про санкції підкреслили, що унітазу немає в кожному п'ятому будинку Росії. Це стало символом "добробуту" громадян РФ при президенстві Володимира Путіна. Однак репортери також вказали на відсутність у новому пакеті обмежень, які торкнулися б алмазної та ядерної галузей РФ. Вони становлять значну частину доходів і генерують кошти для продовження ведення війни в Україні.