Чимало агропідприємців переживають, що навесні залишаться без працівників. Тому вже зараз починають бронювати своїх фахівців.

Однак, як виявилося, бронювання працівників агропідприємств за новими правилами не таке просте. Тут діють нові правила. Тому у тих людей, які проживають в селі, займаються агросправами, обробляють землі, можуть виникнути проблеми.

Схема бронювання працівників агросектору виглядає дуже розгалуженою. Про це розповіла юристка Катерина Котенкова.

За її словами, масова мобілізація в селі може створити великі проблеми в аграрному секторі, адже якщо більшість працездатних чоловіків заберуть до армії, агропідприємствам просто не вистачить працівників для проведення весняно-польових робіт. Тому підприємці, які працюють в аграрному секторі намагаються вже зараз організувати цю броню для свого персоналу.

"Щоб потрапити до списку підприємств, які мають право бронювати своїх працівників, потрібно отримати від влади мобілізаційне завдання. Далі слід подати документ в Мінагрополітики, яке буде вирішувати, чи відповідає агровиробник низці тих критеріїв, які висуваються до критично важливих підприємств. Списки на бронювання будуть узгоджуватися в Генштабі, який в разі позитивного рішення, подасть їх до Мінекономіки. Далі вони знову надходять до аграрного міністерства і вже звідти – керівнику підприємства наказ про бронювання", – розповіла юристка.

Популярные статьи сейчас

В этих областях срочно усилили мобилизацию: призыва не избежать

Всех пенсионеров срочно предупредили: будет очень обидно

Каждая секунда критически важна: секрет приготовления идеальных яиц

Пенсионеров осчастливили к Новому году: приятный сюрприз ждет каждого

Все новости

Є ймовірність, що через бюрократію затверджений список бронювання може потрапити до керівника агропідприємства аж восени, коли настане час збирати врожай на полях.

"До речі, деяких чоловіків, які мають дефіцитні військово-облікові спеціальності можуть взагалі не дозволити бронювати", – додала Котенкова.