Журналісти "Наші гроші. Львів" виявили ціле гроно таких організацій, пов'язаних з уже колишнім позаштатним радником голови ЛОВА з питань гуманітарної допомоги і волонтерства Олексієм Шевчуком.

За попередніми даними тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, мова йде про майже 9,4 тисячі чоловіків призовного віку, які безповоротно виїхали через систему "Шлях".

Цю цифру опублікували два місяці тому, але досі громадськості не відомі ані назви громадських організацій, ані імена втікачів чи організаторів. Представники парламентської слідчої комісії відмовилась надати НГЛ дані про сумнівні благодійні чи громадські організації і їхніх "волонтерів". Так само як і прикордонна служба, і «Укртрансбезпека», яка є адміністратором системи.

Редакція НГЛ все ж змогла отримати доступ до масиву даних із наказами ЛОВА про внесення до системи "Шлях". Мова йде про майже 1800 організацій, на прохання яких через систему "Шлях" було видано понад 32 тис. дозволів на виїзд.

Популярні статті зараз

"Хлопчик" або "дівчинка"? Як вибрати найсмачніший оселедець до свят

Зеленський звернувся до українців через війну у Ізраілі

Українцям блокують рахунки за будь-які борги, вже надходять скарги: "Є волонтерські кошти"

Володимир Манукян: як кримінальний авторитет часів Януковича побудував бізнес на спекуляції та вимаганні

Все новости

Серед регулярних заявників до Львівської ОВА ми виявили низку організацій, про яких нічого невідомо. Все б нічого, але від них вносили до "Шляху" сотні осіб. Можна було б пояснити це тим, що після повномасштабного вторгнення зареєстрували дуже багато фондів. Молоді організації…

Не дивно, що й сайтів нема чи сторінок зі звітами в соцмережах. Але, як не дивно, нема також актуальних телефонів, ні зв’язку із засновниками та їхніми керівниками, які, таке враження, переховуються від журналістів.