Захід приурочили до Міжнародного дня захисту дітей.

На відкриття садочка до Овруча прибули Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цакхна, Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, народні депутати України Арсеній Пушкаренко, Роман Грищук та Віталій Безгін, керівник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко, представники громад області.

Житомирщина стала першим регіоном України, де побудовано перший об'єкт відновлення країни за кошти іноземної держави! Саме Естонія стала першою країною, яка відгукнулася на заклик Президента Володимира Зеленського до міжнародних партнерів щодо допомоги нашій державі у відбудові за формулою «іноземна держава/місто бере під свій патронат відновлення конкретного українського регіону/міста». За участю тодішнього міністра закордонних справ Естонії Урмаса Рейнсалу 2 серпня 2022 року в прикордонному Овручі, який зазнав понад 70 ворожих авіаударів, було закладено капсулу під будівництво першого об’єкта відновлення України. Символічно, що ним став саме дитячий садок. Його будівництво стало можливим завдяки активній підтримці проєкту з боку Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра Естонії Каї Каллас.

«Дитячий садок побудований із використанням усіх сучасних, енергоефективних, екологічних і безпечних технологій, із дотриманням інклюзивних норм. Заклад укомплектований кухнею, їдальнею, пральнею, вбиральнями, зонами для ігор, відпочинку та навчання, спортивною залою. З кожної групи є окремий вихід. Також у садочку побудували велике і надійне укриття, адже безпека дітей — понад усе! Новий дитсадок в Овручі — наш аналог естонських закладів не тільки за технологією будівництва, але й за системою освіти. Задля цього овруцькі освітяни переймають досвід своїх колег в Естонії», — зазначив керівник групи з міжпарламентського співробітництва з Естонською Республікою Арсеній Пушкаренко.

На першому етапі проєкту створено приміщення для чотирьох груп, розрахованих на 80 дітей. На другому етапі планується розширити дитсадок до 160 місць. Вартість першої черги проєкту — майже 3 млн євро, загальна вартість усього будівництва — близько 5 млн євро. Проєкт повністю фінансується Урядом Естонії.

Популярні статті зараз

БФ молодіжної ініціативи «Надія» передав допомогу Державній прикордонній службі України

Росіяни тішаться кровопролиттю в Ізраїлі

Українцям блокують рахунки за будь-які борги, вже надходять скарги: "Є волонтерські кошти"

Володимир Манукян: як кримінальний авторитет часів Януковича побудував бізнес на спекуляції та вимаганні

Все новости

«Наступний проєкт співпраці Житомирщини з Естонією – відновлення мосту в Малині, який був зруйнований російською ракетою на початку березня 2022 року. Про рішення щодо співфінансування цього проекту Уряд Естонії оголосив наприкінці вересня 2022 року, а сьогодні, 2 червня, в Овручі були підписані всі необхідні документи. Протягом 10 днів Уряд Естонії перерахує замовнику робіт, Житомирській обласній військовій адміністрації, 1 мільйон євро», — розповів заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко.