Минулого тижня Естонський Парламент прийняв важливу резолюцію на підтримку створення Міжнародного спеціального трибуналу під егідою ООН, який буде розслідувати злочин агресії росії проти України.

На думку заступника голови парламентського Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсенія Пушкаренка, це «потужний політичний крок і сигнал для інших країн у вирішенні цього питання». Про це нардеп зазначив в ефірі телемарафону «Єдині новини» під час прямого включення з Таллінна.

«Естонія вважає одним зі своїх зовнішньополітичних пріоритетів у підтримці України якраз зусилля щодо формування коаліції держав для створення Міжнародного спеціального трибуналу під егідою ООН. При цьому трек зі створення спеціального трибуналу є дуже складним питанням. Але на сьогодні маємо 37 держав у Core Group, які вже працюють над механізмами та повноваженнями Міжнародного спеціального трибуналу. Від України цією надважливою роботою керує очільник Офісу Президента України Андрій Єрмак, а координує Посол з особливих доручень МЗС України Антон Кориневич», —зазначив Арсеній Пушкаренко.

Також політик відзначив як важливий прецедент ухвалення Урядом Естонії принципів використання російських активів, арештованих у цій країні.

«У контексті рішення Ради Європи у Рейк'явіку щодо створення Міжнародного реєстру збитків, завданих російською агресією Україні, та майбутніх рішень Міжнародного спеціального трибуналу, згідно з якими росія повинна буде сплачувати репарації, цей крок Естонського Уряду набуває особливого значення», — підсумував Арсеній Пушкаренко.

Популярні статті зараз

Нові «договорняки» ДСНС в Переяслав-Хмельницькому по «схематозу» впровадження систем оповіщення

Сильний удар по українцям: влада готує несподіваний "сюрприз"

Українським пенсіонерам змінять дату отримання пенсій? У ПФУ дали важливі роз'яснення

Безкоштовний відпочинок у Карпатах: українці можуть насолодитися розкішною тишею за "просто так"

Все новости