Питання про перегляд пенсійного віку, ймовірно, постане в Україні після закінчення війни. Нині в уряді та парламенті спостерігається небажання офіційно обговорювати такі плани, оскільки це дуже чутлива та непопулярна тема. Однак зрозуміло, що без підвищення пенсійного віку пенсійна система, що діє, може виявитися нестійкою в найближчі роки.
Про це пише «znaj.ua»
Пенсійний вік в Україні вже давно є спірним питанням. Шість років тому його мали підвищити, але натомість зменшили пенсії. Міжнародний валютний фонд (МВФ) закликав Україну підвищити пенсійний вік з 2016 року, але уряд рішуче виступив проти такого кроку через його непопулярність.
На даний момент українці все ще можуть вийти на пенсію у віці 60 років із 35-річним стажем та середньою зарплатою, внаслідок чого пенсія становить близько 4300 гривень на місяць. Однак є прогнози, що без змін більше українців у майбутньому будуть змушені виходити на пенсію у віці 63 чи 65 років через підвищення вимог до стажу роботи.
Представники Держекоінспекції спільно з Міністром Світланою Гринчук передали необхідне обладнання для ЦСП НГУ "Омега"
Микола Томенко розповів про цивілізаційний вибір людства 21-століття: "Київ чи Москва"
«Приводи» за проституцію і керування авто під наркотиками. ЗМІ розповіли історію Віолети Зайнуліної-Вайсман
Люксові іномарки та шикарне житло: як голова НКРЕКП ділив майно з дружиною
Пенсійний вік у більшості країн Європи вже підвищений, і чоловіки зазвичай виходять на пенсію у 64 роки, а жінки у 63. Питання підвищення пенсійного віку в Україні, швидше за все, залежатиме від різних чинників, зокрема від ситуації на ринку праці, демографії та вимоги міжнародних кредиторів.
Хоча офіційного рішення ухвалено не було, ясно, що питання про перегляд пенсійного віку буде неминучим у майбутньому, оскільки Україна стикається з проблемами у підтримці своєї пенсійної системи та задоволенні потреб старіючого населення.