В Україні проводиться щорічний процес перевірки, і в 2023 році він зазнає більш суворих та комплексних змін. Міністерство фінансів України наголосило на необхідності розширеного обстеження громадян, які отримують цього року виплати державної допомоги.
Експерти в галузі ЖКГ, у тому числі такі особи, як Олег Попенк, з метою виявлення потенційних порушень попереджають, що виявлення таких порушень може призвести до позбавлення громадян пільг та вимоги відшкодування коштів.
За словами експерта в області Олега Попенко, у 2023 році на виплату субсидій виділено 24,4 млрд гривень, які допоможуть 1,7 млн українських сімей. Однак важливо зазначити, що експерти відзначають зростання занепокоєння колективною заборгованістю за комунальні послуги в ЖКГ, яка досягла приблизно 150 мільярдів гривень.
Додатково експерт нагадує про початкове запровадження субсидій на комунальні послуги всередині країни. Він зазначає, що до «реформ» за Порошенка заборгованість громадян України за житлово-комунальні послуги становила близько 13 мільярдів гривень. Варто зазначити, що у цей період частка сімей, які отримують житлову субсидію, становила лише 2,9% від загальної кількості домогосподарств в Україні. Однак, як наголошує Олег Попенк, за час президентства Порошенка ціни на газ зросли в 11 разів. До кінця 2017 року приблизно 7 мільйонів українських сімей стали отримувачами субсидій, що складає близько половини домогосподарств у всій країні.
Розпил на мільйони: у Кременчуцькій громаді готують масштабну схему
Мінус сотні мільйонів у бюджеті країни: правоохоронці розслідують, як нардеп Шаповалов допомагав бізнес-партнеру ухилятися від податків
Повістки поштою: коли чекати листа від ТЦК, хто визначає адресатів
"Робити це, як кролик": супербабуся влаштувала дуже відвертий показ на честь православного свята
Крім того, експерт звертає увагу на директиву Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо скорочення кількості громадян, які отримують допомогу. Ця тенденція свідчить про зниження виділення субсидій усередині України. Отже уряд прагне вирішити проблему скорочення боргу шляхом обмеження видачі субсидій.