Український парламент, відомий як Верховна Рада, вніс на розгляд законопроект №9566, спрямований на внесення змін до закону про мобілізацію. Цей законопроект, запропонований членом політичної партії "Слуга народу" Георгієм Мазурашу, спрямований на здійснення змін, результатом яких стане мобілізація лише "мотивованих патріотів".
Дану новину розмістили на сайті «glavred»
Крім того, пропонується залучати до господарської діяльності громадян, які не схильні до участі у бойових діях. Законопроект зареєстрований Верховною Радою, а його ініціатором є Георгій Мазурашу, який представляє партію «Слуга народу». Пропоновані зміни покликані підвищити мотивацію громадян захисту країни, знизити соціальну напруженість, сприяти зміцненню як економіки, і обороноздатності країни.
Мадзурашу, автор законопроекту, вважає, що відправлення невмотивованих осіб на передову під час воєнних дій часто створює непотрібні проблеми. Зосередивши увагу військовослужбовців на роботі з мотивованими людьми, запропоновані зміни покликані дати можливість іншим громадянам робити свій внесок в економіку і, отже, у зусилля з оборони без необхідності ухилення.
Відповідно до положень законопроекту № 9566 пропонується залучати до виконання завдань оборонного призначення громадян, які ще не покликані на військову службу на момент мобілізації. Він передбачає, що громадяни, які офіційно працевлаштовані за ставкою не нижче 0,75 або займаються підприємницькою діяльністю, при своєчасному виконанні податкових зобов'язань звільняються від участі в оборонних роботах.
Розпил на мільйони: у Кременчуцькій громаді готують масштабну схему
Як син закарпатського "лісового мафіозі" Юрій Сойма "пиляє" гроші на Івано-Франківщині
Безкоштовний відпочинок у Карпатах: українці можуть насолодитися розкішною тишею за "просто так"
"Могу себе позволить": бесстыжая MARUV прикрыла "дыньки" одними ниточками – каждая складочка как на ладони
У разі ухвалення законопроекту відповідальність за залучення громадян до робіт у сфері оборони буде покладено на територіальні центри мобілізації соціальної підтримки. Однак конкретні процедури та алгоритми цього процесу у поточному проекті не деталізовані.
Запропонований закон також запроваджує положення, що дозволяють військовозобов'язаним відмовлятися від мобілізації на підставі особистих чи релігійних переконань. Щоб скористатися цим варіантом, фізичні особи повинні подати письмові заяви до TЦК. Невиконання цієї вимоги призведе до їхньої загальної мобілізації на військову службу.
Для тих осіб, які вирішили подати письмові заяви про відмову від мобілізації з особистих чи релігійних мотивів та готові займатися оборонною роботою, законопроект дозволяє укладання відповідних трудових договорів. Такі контракти гарантували б виплату хоча б мінімальної заробітної плати за їхній внесок у оборонні підприємства чи інші галузі економіки за місцем їхнього проживання.
Варто зазначити, що деякі аспекти, такі як страхування та облік трудового стажу під час виконання оборонних робіт за цими контрактами, потребують доопрацювання до повної реалізації законопроекту.