Це зазначив в ефірі національного телемарафону «Єдині новини» народний депутат України, заступник голови Комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко.

На його думку, події в Ізраїлі — чергове підтвердження того, що міжнародне право повністю нехтується терористами та їхніми спонсорами. Отже, система безпеки світу потребує невідкладного реформування, як на цьому неодноразово наголошував Президент Володимир Зеленський, зокрема й під час проведення дебатів на нещодавній Генасамблеї ООН.

Нардеп зазначив, що все вказує на те, що за нападом на Ізраїль стоять іран та росія — країни, які ніколи не приховували своєї прихильності до ХАМАСу та інших терористичних угруповань. Делегації ХАМАСу неодноразово на високому рівні приймали в москві. Показовими є й настрої, які панують серед російських пропагандистів та в соцмережах рф після нападу ХАМАСу на Ізраїль. Для тих, хто все ще плекав ілюзії щодо російського суспільства, якраз час прозріти. Не просто відсутність співчуття до жертв терористів, а відкритий цинічний антисемітизм.

«Україна солідарна з Ізраїлем. Ми розуміємо той біль, який відчуває ізраїльський народ. Усе світове товариство засудило дії ХАМАСу. Але світові нарешті необхідно зрозуміти, що терористів не вмовляють, із ними не можна йти на компроміси — з ними треба боротися та знищувати. Причому не тільки окремих бойовиків і угруповання, а й ті держави, які здійснюють невиправдану агресію та фінансування терористичної діяльності», — підкреслив він.

Народний депутат переконаний у необхідності відновити дію міжнародного права, а організації, які мають його забезпечувати, повинні мати реальні інструменти, аби здійснювати контроль за його дотриманням. Натомість сьогодні росія в Радбезі ООН має право вето, і це неприпустимо, заявив політик.

Популярні статті зараз

Пенсіонерам дали лише 3 місяці: про виплати можна забути?

Сильний удар по пенсіонерам: змусять проходити перевірки та позбавлять виплат

Даша Астаф'єва повністю посивіла за час вторгнення

Олексій Суханов пояснив, чому не "переварює" Галкіна та Пугачову

Все новости

Арсеній Пушкаренко також висловив сподівання, що Ізраїль змінить свою позицію щодо України.

«Ми вдячні Ізраїлю за гуманітарну допомогу, за підтримку з реабілітацією та протезуванням наших громадян, зокрема військових, навчанням українських реабілітологів, але розраховуємо на перехід від нейтралітету до більш рішучої підтримки, в тому числі у сфері військової допомоги. Переконаний, що наше взаєморозуміння та співпраця будуть посилені», — наголосив нардеп.

Підбиваючи підсумки, парламентар відзначив, що нинішні події в Ізраїлі вкотре доводять актуальність Формули миру, яку запропонував Президент Володимир Зеленський і яку мали б прийняти на Глобальному саміті миру. Тому, на його думку, нині перед українською дипломатією постали чергові виклики. Однак Україна вже має ґрунтовні результати у просуванні Формули миру, яких вдалося досягти українській стороні завдяки зусиллям

Міністерства закордонних справ та Офісу Президента України на чолі з Андрієм Єрмаком на рівні радників із національної безпеки та особисто Президента Володимира Зеленського — на рівні перших осіб держав. Тож, впевнений Арсеній Пушкаренко, й на ці виклики будуть знайдені ефективні відповіді.

Він також додав, що Україна неодноразово наголошувала на тому, що імплементація Формули миру та настання саме справедливого миру в нашій державі — це не лише про припинення війни в Україні. Це також про дієвий механізм для вирішення ситуацій, яка нині є в Ізраїлі, а отже — про глобальну безпеку світу.