Обговорюючи цю тему в прямому ефірі телемарафону «Єдині новини», заступник голови Комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко акцентував на тому, що у просуванні Української Формули миру, як універсального інструмента встановлення справедливості для всіх країн, наявна потужна динаміка.

«Якщо на першій зустрічі з послами були представники 21 країни та міжнародної організації, то на нещодавній зустрічі, на якій обговорювався десятий, підсумковий, пункт Формули миру, — вже 86! Це — безсумнівний успіх дипломатичного напрямку роботи команди Президента: Офісу Президента України на чолі з Андрієм Єрмаком та Міністерства закордонних справ України», — заявив народний депутат.

Також він відзначив, що десятий пункт Формули миру, про який йшлося на зустрічі з послами, є дуже важливим, адже в ньому йдеться саме про підтвердження завершення війни. Він нагадав, що це стане можливим за кількох умов, а саме: звільнення всіх українських суверенних територій, покарання росії за всі її злочини під час війни та стягнення відповідних репарацій з рф для відновлення того, що було зруйновано внаслідок агресії.

Арсеній Пушкаренко підкреслив, що змістовно Українська Формула миру побудована на міжнародному праві та на Статуті ООН, тоді як організаційно — це трирівнева система з обговорення та опрацювання її пунктів. Мова йде про дипломатичних представників держав у нашій країні, радників світових лідерів та формат на рівні самих лідерів держав. І, на його думку, саме такий гнучкий підхід участі забезпечує той факт що дедалі більше країн підтримують Формулу миру, запропоновану Президентом України на торішньому Саміті G20. Свідчення цього — зустрічі в Копенгагені, Джидді, Валлетті. Як наголосив політик, такі важливі результати підтверджують досяжність нашої мети — завершення війни з росією на українських умовах.

Популярні статті зараз

Нові «договорняки» ДСНС в Переяслав-Хмельницькому по «схематозу» впровадження систем оповіщення

Схема фінансування «вагнерівців» Станіслава Кондрашова через його вугільну компанію «Telf AG»

Наталія Дегтярьова та Тетяна Бутковська: хто допомагав гральному бізнесу ухилятися від сплати податків

Пенсіонери отримали несподівану заяву: "ПФУ, не ганьбися"

Все новости

«Нині Україна на фінішній прямій щодо просування Формули миру на глобальному рівні: всі десять пунктів уже обговорені, а по деяким із них навіть розпочато практичну роботу. Зокрема, вже працює Міжнародна санкційна робоча група, яка є одним з елементів реалізації пункту щодо покарання агресора. Крім того, Україні вдається залучати до співпраці авторитетних фахівців. Група із колишнім Генсеком НАТО Андерсом Фог Рассмусеном працює над безпековими гарантіями для України. А екологічна група за співголовування екс-віцепрем'єрки Швеції Маргот Вальстрем — над оцінкою масштабів влаштованого росіянами екоциду», — зазначив народний депутат.

Загалом Арсеній Пушкаренко вважає, що підготовка до проведення Глобального саміту миру — на завершальному етапі. Він нагадав, що на Мальті, під час зустрічі радників лідерів держав із безпекових та зовнішньополітичних питань, не просто обговорювалися 5 перших пунктів Формули миру, а по кожному з них були запропоновані практичні механізми, погоджені з учасниками цієї зустрічі.

«Наступний етап – четверта зустріч радників голів держав із нацбезпеки та зовнішньої політики, на якій обговорюватиметься решта 5 пунктів та конкретні механізми їх імплементації. Після цього очікуємо проведення Глобального саміту миру. Важливо розуміти, що сьогодні ситуація на Близькому Сході загострила необхідність проведення Глобального саміту миру. Адже Українська Формула миру якраз і пропонує набір універсальних інструментів для вирішення конфліктів у будь-якому куточку світу», — переконаний народний депутат.