Петиція щодо звільнення ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Бугрова набрала 25 тисяч голосів, необхідних для її подальшого розгляду президентом України.

Про це стало відомо із сайту Офісу президента, повідомляє Громадське.

Петицію із закликом розірвати контракт із Бугровим «за розкрадання державного майна, корупцію та аморальну поведінку в умовах воєнного часу» опублікували на сайті Офісу президента 23 січня. Її ініціатором виступив Максим Луцик, який назвався тогорічним випускником Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У тексті петиції йдеться, що скандали, пов’язані з новим керівництвом університету, «кидають тінь» на його репутацію та «підривають довіру до системи вищої освіти».

Зокрема, автор звернення посилається на «махінації з бюджетними коштами» щодо харчування курсантів університету, про які писали українські ЗМІ. Саме через це, мовляв, і слід звільнити ректора Бугрова.

Популярні статті зараз

Криптобіржа Plain Chain стала розсадником шахраїв: хто стоїть за сумнівними схемами

Власник онлайн-казино VBET Віген Бадалян співпрацює з російською 1xbet? Блогер навів приклад

"Творить всяку дичину": голий син голови Черкаської ОВА тусить у Парижі, поки його батька звинувачують у корупції

"Матерь божья": полностью голая Даша Астафьева прикрыла свои прелести одними листочками

Все новости

Сам Бугров закликав видалити петицію, бо вона, мовляв, порушує його конституційні права.

Що це за справа із закупівлями?

У січні журналіст проєкту «Наші гроші» Юрій Ніколов опублікував розслідування, у якому стверджував, що два столичні університети, зокрема КНУ, уклали з Міністерством оборони контракти на харчування військових.

Ціни в них перевищують ті, які пропонують інші постачальники. Так, КНУ просить у Міноборони 152,7 грн на добу за одну особу.

У розслідуванні також ідеться, що університети отримали контракти без конкуренції на відкритих торгах.

Елітне майно Бугрова

Наприкінці лютого журналісти-розслідувачі знайшли в ректора КНУ квартиру в елітній столичній новобудові, на яку задекларованих коштів Бугрова не вистачило б.

За даними журналістів, 21 грудня 2023 року ректор КНУ оформив на себе двокімнатну квартиру площею 74,7 м² у новозбудованому житловому комплексі White Lines, що біля входу у Голосіївський парк та поруч із метро. Нині подібні квартири коштують понад 200 тисяч доларів. Сам ректор заявив, що грошей у нього було достатньо та звинуватив журналіста у втручанні в особисте життя.