Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук у своєму виступі на засіданні 31-го економіко-довкіллєвого Форуму ОБСЄ у відеозверненні розповіла про поточні обрахунки транскордонного впливу російської війни на європейський континент, зроблені ДЕІ.

«Це ті викиди в атмосферу, які протягом двох з половиною років повномасштабного вторгнення потрапляли у повітря внаслідок ракетних ударів рф поблизу наших кордонів з європейськими сусідами та перемістилися до Румунії, Молдови, Болгарії, Угорщини, Латвії, Литви, Естонії, Сербії, Хорватії, Польщі. Наші збройні сили зупиняють військову агресію рф, природоохоронці та рятувальники ліквідовують наслідки російських екологічних диверсій. Але ми не маємо влади над законами природи. Ми не зупинимо течію Дніпра та рух повітря у західному напрямку. Війна вже зачепила довкілля Європи. Зусилля держав та організацій, квоти на викиди та кошти на кліматичні проєкти зводяться нанівець після кожного вибуху російської ракети», – наголосила Світлана Гринчук.

Ось лише декілька яскравих фактів про вплив на кліматичну систему європейського континенту внаслідок російських ракетних ударів:

  • Ракетний удар по Дністровській ГАЕС у жовтні 2022 року. Горіння 56 тонн трансформаторної оливи. 194 тис. тонн забруднюючих речовин. Рух повітряних мас був зафіксований у напрямку Румунії, Молдови, Болгарії й навіть Туреччини.
  • Обстріл трансформаторів у селі Підбірці на Львівщині у травні 2022 року. Понад 48 тонн трансформаторної оливи, 167 тис. тонн забруднюючих речовин. Повітряні маси рухалися до Польщі, Румунії, Угорщини, Болгарії, Литви, Республіки Молдова.
  • Бомбардування аеропорту Івано-Франківська у лютому та березні 2022 року. Загоряння понад 413 тонн паливно-мастильних матеріалів. 1432 тонни забруднюючих речовин у повітрі. Вітер у сторону Румунії, Болгарії, Хорватії, Сербії, Республіки Молдова.
  • Ракетний удар по аеродрому у Волинській області у лютому та березні 2022 року. Продукти горіння 200 тис. тонн паливно-мастильних матеріалів рухалися в сторону Латвії, Литви та Естонії.

Цей список можна продовжувати десятками й сотнями кейсів. І доки не стихнуть ракетні обстріли України, доти неможлива екологічна безпека всього континенту.

«Екологічна безпека є однією зі складових мирної доктрини України у десяти пунктах Формули миру Володимир Зеленський. Над реалізацією Пункту 8 Формули миру про екологічну безпеку працює Міжнародна робоча група з наслідків бойових дій для довкілля під головуванням Маргот Вальстрем. Довкіллєвий трек Формули миру спрямований на компенсацію росіянами довкіллєвих збитків унаслідок війни, “зелене” відновлення України, а також глобальну місію – уніфікувати підходи до оцінки впливу бойових дій на довкілля. Захистити довкілля України під час війни – завдання для всієї міжнародної спільноти. Адже кожна російська ракета в Україні – це бомба сповільненої дії для всього світу», – зазначила Світлана Гринчук.

Популярні статті зараз

Криптобіржа WhiteBIT: як Володимир Носов та "регіонали" Шенцеви відмивають гроші та допомагають спецслужбам Росії

Стрілянина на блокпості Києва: військові відкрили вогонь по автомобілю

Дівчина хотіла вразити хлопця на першому побаченні і прийшла гола: він навіть не помітив

"Кокосики" едва не выпали наружу: Катя Осадчая в эффектном платье восхитила солнечными фото

Все новости