В межах плідного партнерства Держекоінспекції України (ДЕІ) з IMPEL Network під час Конференції на підтримку України, яка пройшла у Празі (Чехія), делегацією від України на чолі з Т.в.о. Голови ДЕІ Ігорем Зубовичем, було досягнуто домовленості про організацію для працівників ДЕІ ряду навчальних візитів з обміну досвідом для підготовки працівників ДЕІ до впровадження в Україні норм і стандартів ЄС.
Перший навчальний візит був організований вже в грудні 2024 року, в ньому взяли участь керівники ДЕІ Південного округу Олег Бігдан, ДЕІ Поліського округу Євген Медведовський, ДЕІ Центрального округу Сергій Поліщук. Під час візиту делегації ДЕІ України до Королівства Нідерландів відбулася зустріч з представниками Регіонального агентства з охорони навколишнього природного середовища Omgevingsdienst Ijmond.
Україна, як майбутній член ЄС, вже знаходиться в процесі імплементації норм і стандартів Європейського Союзу. Тож, знання і навички, отримані під час тренінгу у м. Бевервейк Королівства Нідерланди, стануть в нагоді при здійсненні державного екологічного нагляду (контролю) за дотриманням природоохоронного законодавства, зокрема у сфері екологічних дозволів.
Також учасники тренінгу ознайомилися з досвідом колег з Екологічної служби IJmond (ODIJmond), яка з початку 2000 року виконує завдання від імені та для чотирнадцяти муніципалітетів і провінції Північна Голландія у сфері екологічного моніторингу та правосуддя.
Сергій Яковлєв: мажора блогера підозрюють у смерті молодої дівчини
Мама-мільйонерка та бабуся-схемниця: що приховує Данило Гетманцев, який хоче залізти до кишень українців
Власник паливної імперії "Галнафтогаз" Віталій Антонов вирішив добудувати свій комплекс: вирішують питання із силовиками
К Александру Эллерту на свидание? Ксения Мишина разделась догола и побрила свою ...
Голландські екоінспектори мають широкі повноваження, зокрема й у питанні накладання санкцій на компанії за підсумками розгляду різноманітних скарг від населення, проводять консультації з громадянами та компаніями у сфері екологічних дозволів, а також у сфері пожежної безпеки та законодавства про напої та харчування.
Корисним є досвід співпраці з представниками інших екологічних служб та агентств, таких як поліція, Rijkswaterstaat, пожежна бригада, GGD Kennemerland, водні ради, митниця, інспекція навколишнього середовища та транспорту, інспекція соціальних справ та зайнятості, прокуратура. Адже саме поєднання знання та досвіду забезпечує якісний і надійний сервіс для громадян, підприємців і компаній.
Разом з тим, представникам Екологічної служби IJmond (ODIJmond) було цікаво почути про досвід колег з України, які працюють в умовах повномасштабної військової агресії з боку РФ, фіксують наслідки воєнних злочинів росії проти довкілля, обраховують завдану шкоду довкіллю .
Згідно з домовленостями керівництва Держекоінспекції та Правління IMPEL Network, наступні важливі, у сфері імплементації норм ЄС, для України візити будуть організовані вже на початку 2025 року.