У Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав» відбувся важливий науково-практичний семінар, присвячений збереженню культурної спадщини в умовах війни. Про це у Facebook розповів громадський діяч Микола Томенко.

«Проблеми захисту, консервації та реставрації історико-культурної спадщини під час воєнного стану – це виклик, який не можна ігнорувати», – зазначив він.

У заході взяли участь науковці Київського національного університету будівництва і архітектури (КНУБА) на чолі з ректором Олексієм Дніпровим. Делегація відвідала заповідник та ознайомилася з дослідницькими, реставраційними та просвітницькими проєктами, які тут реалізуються.

Однією з головних тем обговорення стала консервація та реставрація Вознесенського собору – унікальної пам’ятки, збудованої коштом Івана Мазепи та змальованої Тарасом Шевченком. Фахівці КНУБА погодилися надавати консультаційну допомогу у цьому процесі.

Також студенти архітектурного факультету університету зможуть проходити практику в заповіднику та вивчати творчість відомого архітектора Володимира Заболотного. А факультет геоінформаційних систем КНУБА долучиться до оцифрування історико-архітектурних об’єктів Переяслава.

Популярні статті зараз

Інвестиційна пастка: що відомо про махінації Дмитра Леушкіна

Дівчина хотіла вразити хлопця на першому побаченні і прийшла гола: він навіть не помітив

Українцям блокують рахунки за будь-які борги, вже надходять скарги: "Є волонтерські кошти"

"Стыдно смотреть, хоть бы подстригся": жалкий Филипп Киркоров всеми силами цепляется за молодость

Все новости

«Пам’ятаємо нашу історію! Вивчаємо та захищаємо нашу історико-культурну спадщину!» – наголосив Томенко, підкреслюючи, що в часи війни збереження культурних пам’яток набуває особливого значення.