Гроші спрямують на ліквідацію наслідків удару і відновлення ядерної безпеки. Про домовленість повідомила очільниця Міндовкілля Світлана Гринчук.
Що сталося
Російський удар по Чорнобильській зоні пошкодив стратегічно важливий об’єкт — Арку НБК, яка захищає довкілля від залишків зруйнованого 4-го енергоблоку. Арка зведена над старим саркофагом і є символом міжнародної солідарності в питанні ядерної безпеки.
Франція — одна з країн, яка брала участь у створенні цієї конструкції. І зараз вона стала однією з перших, хто відреагував на удар.
Що виділяє Франція
10 мільйонів євро — саме стільки виділить Французька Республіка для ремонту пошкодженого об’єкта. Гроші надійдуть через Рахунок міжнародного співробітництва для Чорнобиля, що адмініструється Європейським банком реконструкції та розвитку.
«Це важливий крок у зміцненні нашої співпраці з Францією в галузі ядерної безпеки та екологічної стабільності», — зазначила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук.
Колишня дружба, російський паспорт, та безвілля у столичній висотці: історія однієї війни не на полі бою
"Возникло желание": Потап просит полуголую Настю Каменских не носить его трусы
Тоненькие бретельки на нежных плечах: Женька из "Сватов" в облегающем наряде похвасталась идеальной фигурой
Она издевается над фанатами: Алла Пугачева без макияжа показала побитое жизнью и "пластикой" лицо - отвратительное фото
Як усе домовлялося
За словами Гринчук, переговори з французькою стороною ведуться ще з лютого 2025 року. А остаточну домовленість досягнули у квітні, під час візиту Спеціального уповноваженого Президента Франції П’єра Ельброна до зони відчуження.
«Арка — це об’єкт, до створення якого долучилися багато французьких фахівців. І Франція з перших днів після атаки активно допомагає. Ми вдячні за їхню швидку реакцію та готовність вкладати в безпеку не лише України, а всієї Європи», — написала Гринчук.
Формальне закріплення
Угоду про внесок підписали:
П’єр Ельброн — Спеціальний уповноважений Президента Франції з питань відбудови України
Марк Боуман — Віце-президент ЄБРР з питань політики та партнерств
Підписання відбулося під час бізнес-форуму в Лондоні.
Зараз триває оцінка пошкоджень Арки та розробка технічного плану відновлення. Французькі фахівці беруть у цьому безпосередню участь.
Мета — повернути Арці її повну функціональність і гарантувати захист як України, так і країн Європи від можливих наслідків аварії.
«Працюємо над відновленням Арки та посиленням ядерної безпеки Європи», — підсумувала міністерка.