Чехія та Угорщина наслідували приклад Австрії, заявивши, що не екстрадуватимуть українських призовників. За словами віце-прем'єр-міністра Угорщини Жолта Семена, Будапешт не планує екстрадувати українців призовного віку, оскільки в Угорщині не проводяться розслідування щодо визначення того, чи є біженець призовником чи ні.
Дану новину опублікували на сайті «gsminfo»
Семен підкреслив, що кожен український біженець в Угорщині вважається вільною людиною, яка має право вирішувати, чи залишатися їй в Угорщині, чи повернутися до України. Угорщина не екстрадуватиме їх до України, і їхні дані не будуть оприлюднені.
Австрія стала першою країною ЄС, яка заявила про відмову екстрадувати призовників до України. Нині в Австрії проживає близько 14 тисяч чоловіків віком від 18 до 54 років, які залишили Україну через війну. У МВС Австрії твердо заявили, що не екстрадуватимуть українців за жодних обставин, вважаючи це порушенням свого суверенітету.
Меценат Олег Крот разом з волонтерами доставляє в Україну сотні тонн рибальських сіток для захисту від ворожих дронів
"Буча Комбуча" та "Збройні Сухарі України" зникнуть назавжди: знущання з символів нарешті припинять
Хірургічна аномалія: у "королеви ботоксу" з неймовірно великими "активами" луснули груди
Вот это гибкость: Тина Кароль показала необычную позу в постели, Дан Балан оценил бы
Загалом зараз проти екстрадиції українських призовників виступили п'ять країн: Польща, Німеччина, Австрія, Чехія та Угорщина. Однак Польща дала зрозуміти, що видасть призовників, які незаконно залишили Україну після 24 лютого.
Важливо відзначити, що зараз Україна проходить загальну мобілізацію через російське вторгнення. Отримання виклику не надсилає людей автоматично на лінію фронту, але є способом оновити дані та забезпечити всебічне розуміння демографічних характеристик населення під час затяжної війни. Втеча від війни в одному регіоні може не гарантувати безпеку, якщо конфлікт пошириться на інший регіон.