Під час бойових дій поведінка тих, хто намагається ухилитися від військової служби, часто змінюється, коли вони опиняються на передовій. Хоча деякі люди спочатку можуть чинити опір заклику служити, їхній досвід у зонах активних бойових дій може призвести до зміни відношення та посилення почуття відповідальності.

Цю новину розмістили на порталі «focus»

Військовий стан та загальна мобілізація в Україні продовжено до 15 листопада 2023 року, внаслідок чого до лав Збройних Сил через ТЦК будуть призиватися повнолітні громадяни віком від 18 до 60 років. Наголошено на небажанні окремих осіб служити, але в таких випадках є і позитивний момент, вважає представник Полтавського обласного ТЦК майор Роман Істомін. Майор Істомін наголошує, що боятися вступу в бій — це нормально, але наголошує на трансформації, яка може статися, коли люди опиняються серед своїх товаришів на передовій. Вони починають розуміти свою відповідальність за захист цивільного населення та підтримку своїх однополчан, що часто призводить до зміни їхнього характеру та здатності стати відданими військовослужбовцями.

"Мені відомий не один випадок, коли чоловіки, які не бажали служити, потрапляючи до підрозділу, зовсім змінювалися і ставали чудовими воїнами", - озвучив свою позицію майор.

Вручення повістки: скрін з відео
Вручення повістки: скрін з відео

Популярні статті зараз

Росіяни тішаться кровопролиттю в Ізраїлі

Сильний удар по українцям: влада готує несподіваний "сюрприз"

Як із черствої Паски приготувати традиційну українську страву: просто і дуже смачно

Російський слід VBet. Що пов'язує вірмен з BetConstruct та власника українського Forbes

Все новости

Хоча майор Істомін визнає, що в перші місяці 2022 року серед населення був широко поширений страх перед війною, пізніше цей страх переріс у побоювання з приводу мобілізації та військових комісарів. Процес мобілізації, зокрема ТЦК, став викликати тривогу.

"Потім населення почало боятися самої мобілізації, яка безпосередньо пов'язана з ТЦК. Тобто страх бути мобілізованим перейшов на ТЦК", - сказав Істомін.

У світлі цих подій майор Істомін заспокоює громадян, що боятися відвідування ТЦК не потрібно, особливо якщо людина має законні підстави для відстрочення, наприклад, за сімейними обставинами або за станом здоров'я. Особи, які мають дійсні відстрочки, можуть просто надати необхідні документи, та їх справи будуть розглянуті відповідним чином.

"Боятися нас абсолютно безглуздо, особливо, якщо людина не має жодних порушень, пов'язаних з військовим обліком. Якщо вона, наприклад, має право на відстрочку, просто надає документи і йде собі", - каже Істомін.

Далі він пояснює, що існує два типи порядку денного, які можуть отримати громадяни:

Мобілізація в Україні
Мобілізація в Україні

Виклик для перевірки даних військового обліку: на цьому порядку особи повинні з'явитися до ТЦК, де вони пройдуть військово-медичний огляд та нададуть, серед іншого, документи, пов'язані зі зміною сімейного стану. Такий заклик не тягне за собою негайне відправлення на фронт, незважаючи на неправдиві заяви російських пропагандистів.

Військовий порядок денний (або «наказ про мобілізацію»): цей порядок денний видається після проходження людиною іспиту і вказує дату, час і місце для явки на заклик.

Майор Істомін також називає можливі покарання тим, хто ухиляється від відвідування Військового комісаріату. Особи, які отримали повістку для перевірки даних військового обліку, але не підкорилися їй або відмовилися прийняти такий порядок денний, можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності відповідно до статті 210 Кодексу про адміністративні правопорушення. Це може спричинити штраф у розмірі від 800 до 1700 гривень. Для тих, хто ігнорує вимоги мобілізаційного порядку денного, передбачені суворіші кримінальні санкції.

Нагадаємо, виплатять по 11 тисяч на українця: як отримати гроші

Раніше «Акценти» повідомляли дуже несподівано: з жовтня за комуналку можна платити менше

Як повідомляли «Акценти», Пенсіонерам нагадали про найважливіше завдання: без цього пенсій не буде!