Зима 2023-2024 років в Україні очікується надзвичайно теплою та потенційно поб'є рекорди. За словами завідувача кафедри прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віри Балабух, у всіх трьох зимових місяцях очікується перевищення кліматичної норми останніх 30 років на 2-3 градуси.

Цю інформацію оприлюднили на порталі «apostrophe»

Балабух пояснила, що останні розрахунки світових центрів прогнозування вказують на зимову температуру вище за середню, при цьому очікується, що середня температура повітря буде на 2-3 градуси вище за кліматичну норму 1991-2020 років.

Вона зазначила, що серпень та вересень поточного року також ознаменувалися аномально теплими умовами.

"За останніми розрахунками численних моделей погоди провідних прогностичних центрів світу очікується, що зима 2023-2024 років в Україні може бути теплою, а середня температура повітря за зиму на 2-3 градуси перевищуватиме кліматичну норму 1991-2020 років", - каже синоптик.

Популярні статті зараз

Торт на 100 тисяч і Полякова: прокурор та слідча ДБР відгуляли королівське весілля

Українці відповідатимуть за свої пенсії самі: Денис Шмигаль ошелешив пенсионерів

Добкін вже зняв військову форму і повернувся до улюбленої справи: махати кадилом московських попів

К Александру Эллерту на свидание? Ксения Мишина разделась догола и побрила свою ...

Все новости

У грудні прогнозується переважання позитивних температур повітря приблизно на 2-3 градуси тепліше, ніж в останні десятиліття. На більшій частині території країни, крім Карпат, сильних морозів не очікується.

У січні та лютому очікується перевищення кліматичної норми на 2 градуси середньої температури. Хоча в лютому температура може бути вищою за нуль, погода, за прогнозами, буде мінливою, зі збільшенням кількості опадів і сильними вітрами, форма яких залежатиме від температури.

Цей прогноз узгоджується з більш широкими побоюваннями щодо глобальної зміни клімату, оскільки дослідження американських учених показують, що планета входить у ранню стадію надзвичайної кліматичної ситуації.

Очікується, що до 2030 року глобальне потепління перевищить 1,5°C, що створить серйозні проблеми для людства в адаптації до наслідків зміни клімату, включаючи сильну спеку, посуху та повені.

Нагадаємо, промерзнемо до кісток: Україну накриють тріскучі морози та снігопади

Раніше «Акценти» повідомляли, вже на 35% дорожче: що буде з найдоступнішим і найголовнішим продуктом

Як повідомляли «Акценти», субсидії підвищили до 16 тисяч гривень: хто і як отримає допомогу мрії