Українці можуть скоротити витрати на опалення майже на третину, якщо скористаються порадами від Державного агентства з питань енергоефективності та енергозбереження. Якщо скоротити витрати тепла у побуті, то вдасться значно заощадити, навіть не вдаючись до комплексного утеплення всього будинку, передають Патріоти України.

Одним із способів збільшити енергоефективність свого житла є встановлення теплового лічильника. Це дозволить платити тільки за ту кількість тепла, яку ви насправді споживаєте. Однак тут варто зазначити, що далеко не у всіх квартирах є технічна можливість встановити індивідуальні прилади обліку. Наприклад, у хрущовках через застарілу систему розведення тепла такі лічильники встановити неможливо.

Також можна встановити термостатичний вентиль. Радіатор повинен за розміром відповідати розміру кімнати. На кожному радіаторі слід встановити термостатичний вентиль. Він дозволить регулювати обсяг тепла, що подається до конкретного житлового приміщення.

Важливо також, щоб радіатори не закривалися важкими шторами, меблями тощо. Перед початком опалювального сезону варто перевірити систему. Це дозволить не допустити поривів під час експлуатації.

Не всі знають, що газовий котел, колонку або бойлер потрібно міняти кожні 15-20 років. Згодом ці прилади втрачають ефективність та споживають значно більше газу, ніж необхідно для підігріву води. Крім того, скоротити втрати дозволить система рекуперації тепла на вентиляції, утеплення вікон (або заміна), килими на підлогах. Також варто замінити старі радіатори, які мають нижчу тепловіддачу, ніж сучасні батареї. Так до квартири буде надходити більше тепла, хоча його споживання не зміниться

Популярные статьи сейчас

Секретная жизнь Билли Айлиш поразила всю планету: представить даже трудно

Игорь Ласточкин жестко проехался по Олегу Виннику и Владу Яме: "Дикая дичка"

В новый год без копейки в кармане: украинцев массово лишат выплат с 1 января

Пенсионерам доплатят почти тысячу: кого "озолотят"

Все новости