З 1 липня повернення довоєнних податків на пальне призвело до регулярного підвищення вартості бензину та дизеля, що становить приблизно 2-3 грн за літр, та очікується досягнення піку наприкінці місяця.

Згідно з заявою директора Консалтингової групи «А-95» Сергія Куюна у соціальній мережі Facebook, два податки – акцизи та ПДВ, було збільшено. Податкова складова вартості бензину збільшилася на 11 грн/л, де близько 3,5 грн становить акциз, а решта – ПДВ. Вартість дизельного палива збільшилася приблизно на 7,5 грн/л, включаючи акциз у розмірі 1,3 грн/л. Ціна зрідженого газу, на який акциз залишився без змін, схильна лише до підвищення ПДВ і становить 3 грн/л.

Цены на бензин в Украине
Цены на бензин в Украине

"Отже, нові-старі податки на пальне діють. За три дні бензин-ДП плюс 2 грн/л, сьогодні очікується ще плюс 2-3… Перша хвиля подорожчання пального обумовлена ​​саме ПДВ, оскільки його платять при продажу. Акциз має відпрацювати за цінами у другій половині місяця, оскільки ринок імпортував великі обсяги продукту в травні-червні з низькою ставкою акцизу. У міру того, як обсяги запасів зі «старим» акцизом заміщатимуться новими обсягами з високою ставкою відбуватиметься інтеграція в ціну», – пояснив експерт.

Цены на бензин. Фото: скриншот Youtube-видео
Цены на бензин. Фото: скриншот Youtube-видео

Популярні статті зараз

Одіозного корупціонера Олександра Костюка хочуть призначити головним митником Закарпаття: ціна питання – 150 тисяч доларів

Нова масова гуманітарна допомога: як отримати незалежно від статусу та місця проживання

Сильний удар по українцям: влада готує несподіваний "сюрприз"

"Щедрість за рахунок громади": мер Львова Садовий виділив мільйони на комфорт своїх колег, куди пішли гроші

Все новости

Куюн зазначив, що підвищення цін, викликане збільшеним акцизом, в основному торкнеться бензину, оскільки зростання акцизу на нього більш ніж удвічі. Ціни на дизельне паливо та автогаз в основному виявлять свою нову вартість до кінця поточного тижня. Остаточні висновки щодо цін слід зробити наприкінці місяця.