Підприємство входить до активів підсанкційної групи "Юнігран", яку пов'язують із росіянином Ігорем Наумцем.

Але діяльності фірми не перешкоджають ні місцева влада, ні правоохоронні органи. Ймовірно, інтереси підсанкційного підприємства захищає мер Маліна Олександр Сітайло, адже гендиректором компанії є його найближчий друг Сергій Диняк.

Про це йдеться у розслідуванні "Стопкору". Інтенсивну роботу "юнігранівської" техніки на Малинському кар'єрі було помічено під час моніторингу точок видобутку надр на Житомирщині. Зокрема, на об'єкті зафіксували вагони, що належать підсанкційній компанії: цю техніку спочатку заарештували, але у квітні, рішенням Подільського райсуду Києва, арешт зняли.

За словами водіїв, вони возять добуті на Житомирщині корисні копалини до Києва. "Все працює. Один водій продемонстрував вагову квитанцію від "Юніграна" з датою та часом, зафіксували це", – йдеться у результатах розслідування.

Популярні статті зараз

На Львівщині стрілянина через російську мову: не сподобалося зауваження

Про ці комісії ви не здогадувались: як вас щоразу оббирає "Ощадбанк"

Грошей не повертають, але є спосіб: як вибити переплату за газ

"Главное, что я влезла в эсочку": звезда "1+1" Лидия Таран восхитила точеной фигуркой в ярком наряде

Все новости

За даними журналістів, "Юнігран" може мати карт-бланш від місцевої влади в особі мера Малина Олександра Сітайла, який перебуває у дружніх чи кумівських відносинах із гендиректором компанії та депутатом Житомирської облради Сергієм Диняком.

Видання зазначає, що у липні 2023 року, коли санкції проти "Юніграна" вже діяли, Сітайло публічно підтримував добувне підприємство та його гендиректора. На цей раз міський голова відмовився спілкуватися з журналістами, заявивши, що це "питання не до нього".

Однак, не під запис Сітайло також заявив, що не бачить нічого протизаконного в діяльності "Юніграна", зазначають журналісти. Крім того, мер зазначав, що Сергій Диняк "допомагає суспільству як депутат", а "якщо є якісь порушення, цим мають займатися правоохоронні органи". У Малінській поліції теж відмовилися спілкуватися з журналістами та перенаправили тих до Головного управління Нацполіції Житомирської області.

Крім того, "Юнігран" продовжує здійснювати перевезення піску під Києвом у районі села Пухівка. Причому купує пісок у другої компанії, яку Наумець переписав на родича - Будіндустрія-сервіс ЛТД.

"Юнігран", нагадаємо, займався поставками піску та щебеню у т.зв. "республіки" "ЛНР" та "ДНР". Санкції на компанію в Україні було накладено у травні 2023 року. Ігор Наумець також перебуває під персональними санкціями РНБО, на його власність активи накладено арешт: майном має розпоряджатися АРМА.

Компанія була зареєстрована саме у Малині. Але коли стало зрозуміло, що бізнес під загрозою його терміново переоформили. 99% ТОВ "Юнігран" нещодавно стали належати Westgrinite Holdings Limited - ця компанія зареєстрована на Кіпрі, нею керує громадянка Олена Калпа. А пов'язаним ТОВ "Будіндустрія-сервіс ЛТД" володіє керівник Володимир Наумець, родич Ігоря Наумця.

Ігор Наумець – під персональними санкціями РНБО, на його власність, активи накладено арешт: майном має розпоряджатися АРМА. Втім, візит журналіста Романа Литвин на кар'єр у селі Пухівка на Київщині показує, що чомусь арешт на ТОВ "Юнігран" та ТОВ "Будіндустрія-сервіс ЛТД" не вплинув - вони і далі везуть пісок, куди їм треба.