Однак є дещо інший сегмент – ігровий бізнес – у якому також багато росіян.

Про це пише портал ОРД. Публікуємо матеріал без коментарів та ремарок. Редакція не несе відповідальності та не перевіряє дані, надані та опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами.

Причому ігровий бізнес (йдеться про відео- та комп'ютерні ігри) чомусь потрапляє в поле зору розслідувачів менше, хоча там часто крутяться набагато більші гроші, ніж у казино та усіляких онлайн-лотереях. Наприклад, саме одна з ігрових компаній стояла за покупкою готельного комплексу «Дніпро» у центрі Києва, який пішов з торгів за мільярд із невеликим у 2020 році. Але мова не про неї, ця угода наведена лише як приклад бюджетів, які крутяться в ігровому бізнесі.

У даному матеріалі йдеться про Gunzilla Games, яка позиціонує себе як європейський розробник відеоігор, проте має у Києві свій офіс. Ключовими фігурами у ній є Влад Корольов та Олександр Цоль. Принаймні так заявляють самі Корольов і Цоль, а на їхні слова посилаються багато хто пише про Gunzilla Games ресурси.

Це певною мірою відповідає дійсності – Корольов та Цоль справді є публічними особами компанії. Але історія їх виникнення в компанії досить заплутана і вкрита туманом фейків, скандалів та зв'язків як з росіянами, так і з відвертими колаборантами, які діють у Києві як до 2022-го, так і зараз, 2023-го.

Популярні статті зараз

Готуйтеся до нового податку: залізуть до кишень звичайного народу

Вигідна пенсія: що пропонують ПриватБанк, ПУМБ та Ощадбанк. З ким краще "співпрацювати" пенсіонерам

ОПЗЖ пішло в контрнаступ: кияни будуть платити доньці Бойка за користування картками

У мережі випливло відео "сходки" з народним депутатом Едуардом Прощуком: лазня, горілка, бандитський стиль

Все новости

Після березня 2022 року, коли стало зрозуміло, що бліцкриг провалився, зник і київський офіс Gunzilla Games, розташований за адресою вулиця Костянтинівська, 68а у Києві, у бізнес-центрі Wonderland. Співробітники, звичайно, залишилися, але керівництво, головним чином йдеться про Королеву та Цоля, зникло у невідомому напрямку. Через деякий час обидва виринули у Німеччині, причому у Цоля виявився німецький паспорт, хоча в Україні він вважається громадянином України.

Десь у травні-червні минулого року на ринку комп'ютерних ігор було впевнено, що київське відділення Gunzilla Games закрилося назавжди. Але скептики помилились. У 2023 році офіс не тільки відновив свою роботу, а й набирає персонал.

Щоправда, перемістився він в іншу будівлю – на Гарматну, 4. Причини цьому були дуже поважні – попередня будівля, на Костянтинівській, належить Ігореві Беркуту (він же – Ігор Гекко), голові партії «Велика Україна», який розшукується за державну зраду.

Причому про те, що він є російським агентом, СБУ заявляла ще 2020 року, але жодних видимих ​​наслідків для Беркута-Гекко не було. Більше того, зараз повідомлення прес-служби СБУ, в якому заявлялося про викриття Ігоря Беркута, зникло з сайту служби. Цікаво чому?

Хоча ще в січні минулого року посилання було активним. Історія з офісом цікава тому, що Влад Корольов та Олександр Цоль орендували приміщення на дуже специфічних умовах: замість орендної плати вони фінансували партію «Велика Україна». Наприкінці березня минулого року зникли всі троє – Цоль, Корольов та Беркут. Перші два виникли у Німеччині, де до них претензій не виникло, третій загубився десь на теренах Росії.

Але як виявилося згодом, претензій до всієї трійці активістів «Великої України» не виникло і в Україні. З Беркутом – історія окрема, але Цоль і Корольов, пересидівши деякий час у Німеччині, свій бізнес у Києві відновили. Поки незрозуміло, чи були вони обидва особисто на Гарматну, 4, але ТОВ «Ганзілла», саме таку назву має юридична особа, під якою працює Gunzilla Games в Україні, проблем явно не має.

Хоча бенефіціарами є Олександр Цоль Владислав Корольов, але серед бенефіціарів є і два росіянина. Причому це випливає як із даних українських реєстрів, так і з внутрішньої документації Gunzilla Games.

Олександр Цоль і там і там проходить як громадянин Німеччини та України, хоч Україна не дозволяє мати подвійне громадянство. Але на тлі того, що Корольов і Цоль проходили у справі Ігоря Беркута як фінансистів проросійської партії «Велика Україна» — це дрібниця, оскільки покарання за подвійне (потрійне, четверне тощо) громадянство в Україні не існує.

Але суть не в громадянстві, а в тому, чому компанія з російськими бенефіціарами, до того ж запідозрена у співпраці з російськими спецслужбами, після невеликої перерви поновлює свою роботу в столиці України, а матеріали, які розповідали про причетність її двох інших бенефіціарів – Олександра Цоля та Владислава Корольова – до фінансування колаборантів, раптом зникають із сайту СБУ. Зникли матеріали не лише з сайту СБУ, зникло й повідомлення поліції про те, що вона проводить перевірку за фактом побиття операційного директора (вже колишнього) київського підрозділу Gunzilla Games Михайла Хаймзона, який після того, як залишив разом зі своєю командою розробників один із проектів Цоля і Корольова став отримувати погрози, а в результаті був жорстоко побитий біля своєї квартири в Києві. Сталося це 2021 року, поліція заявила про відкриття кримінальної справи, але всі ці заяви зникли, як і заява СБУ.

Але це ще не все. На початку січня 2023 року було здійснено спробу злому сайту державного підприємства «Укргідрографія». Вторинні повідомлення про це зло є.

Але первинних, тобто на сайтах Нацполіції та самого ДП «Укргідрографія», немає. Хоча поліція обіцяла порушити з цього приводу кримінальну справу:

До злому була причетна саме Gunzilla Games, а у зв'язку з цим фактом спливали прізвища Цоль і Корольов. Можливо, звичайно, що кримінальна справа існує, але знайти її в реєстрах не вдалося, як і повідомлень прес-служби поліції.

Якщо зв'язати все в єдиний ланцюжок, то виходить дивна картина. Олександр Цоль та Влад Корольов у 2020 році реєструють в Україні фірму (ТОВ «Ганзілла»), що займається розробкою кібер-ігор. У цій фірмі з'являється російський капітал, причому йдеться про мільйони доларів, а сама фірма цілком вільно почувається, як і її два співзасновники, в офісному центрі Wonderland, що належить обвинуваченому в роботі на російські спецслужби Ігорю Беркуту. Корольов та Цоль потрапляють у кримінальні скандали зі побиттям та погрозами своїм колишнім співробітникам, фінансують відверто проросійську та антидержавну партію, але проблем у них не виникає. Не виникає проблем і в Ігоря Беркута, голови цієї партії. Наприкінці березня 2022 року всі троє зникають із України, офіс Gunzilla Games на Костянтинівській розбігається через відсутність грошей.

Але менш ніж через рік Gunzilla Games відновлює свою роботу у Києві, хоч і за іншою адресою. При цьому вона явно розширює штат, у СБУ та НПУ немає жодних претензій до Влада Корольова та Олександра Цоля, а матеріали, які ще зовсім недавно розповідали про ці претензії, зникають із сайтів СБУ та НПУ. У той же час ТОВ «Ганзилла», під вивіскою якого в Україні працюють Корольов і Цоль, так само має у своїх бенефіціарах росіян, про яких відомо, що вони також пов'язані зі спецслужбами Росії. Такий сухий залишок. Як усе це пояснити, ми не знаємо. Але висновки напрошуються самі собою, і вони аж ніяк не тішать. Особливо на тлі прямих звинувачень з боку деяких стратегічних партнерів України щодо наявності у вищому керівництві країни та спецслужб потужної агентурної мережі російських агентів впливу.