Ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров, який нещодавно згадувався через завищені ціни на закупівлю продовольства для своїх студентів, став власником квартири в елітній столичній новобудові, на яку, схоже, не було грошей.

«Слідство.Інфо» отримало угоду на купівлю квартири, а також проаналізувало її декларації. Сам ректор наполягає, що коштів у нього було достатньо та звинуватив журналіста у втручанні у особисте життя. Експерт вбачає у діях Бургова декларування недостовірної інформації.

Свіжобудований житловий комплекс White Lines розташований у мальовничому місці столиці — прямо біля входу до Голосіївського парку та поряд з метро. Забудовники обіцяють цілий гектар парку на даху будинків, а також фітнес-клуб із басейном. Цей комплекс бізнес-класу знаходиться позаду "Довженка-Центру", проти знищення якого вже не перший рік протестує кіноспільнота. До речі, однією із причин його знищення називали саме апетити сусідів-забудовників.

У комплексі White Lines, що частково добудовується, минулого року став власником квартири ректор Київського національного університету Володимир Бугров. За даними реєстру прав на нерухоме майно, 21 грудня 2023 року він оформив на себе двокімнатну квартиру площею 74,7 кв. м. Нині подібні квартири коштують понад 200 тисяч доларів.

Журналісти "Слідства.Інфо" отримали у розпорядження договори, на підставі яких Бугров оформив на себе нерухомість.

Популярні статті зараз

Боротьба з ворогами триває: у Борисполі зареєстрували петицію щодо звільнення секретаря міськради й екс-регіонала Байчаса

ОПЗЖ пішло в контрнаступ: кияни будуть платити доньці Бойка за користування картками

Загальна мобілізація та повістки: усі українці отримають електронний код, тепер не сховатися

Ані Лорак таємно вийшла заміж: що відомо про шлюб зрадниці-запроданки

Все новости

Як зазначено у документах, педагог придбав облігації, які після завершення будівництва міг обміняти на квадратні метри. Угода була укладена восени 2020 року.

І справді, у декларації Бугрова за 2020 рік зазначені облігації на нерухомість. Тоді він обіймав посаду проректора з науково-педагогічної роботи. І в декларації, і в отриманих редакцією документах йдеться про 7444 облігації вартістю 231 гривню, кожна на загальну суму 1,7 мільйона гривень. Це номінальна вартість облігацій.

Щоправда, у тому ж документі читаємо, що сума, яку сплатив Бугров, становить майже 3,5 мільйона гривень (123 868 доларів США у 2020 році).

За умовами договору майже всю цю суму Бугров мав сплатити у 9-денний термін. Надалі у коментарі журналісту «Слідства.Інфо» ректор підтвердив, що вніс кошти на рахунок вчасно.

Проаналізувавши декларації Бугрова, можна зробити висновок, що він не мав задекларованих коштів на придбання цієї нерухомості. Протягом 2020 року його сім'я заробила 1,3 мільйона гривень. Між 2019 та 2020 (коли було укладено інвестиційний договір) заощадження Бугрова та його родини не просто не зменшилися, а навпаки – зросли.

Отже, звідки у нинішнього ректора взялися мільйони гривень на купівлю облігацій, які вже за кілька років стали квартирою в елітному ЖК, невідомо.

Журналіст «Слідства.Інфо» зустрівся з Володимиром Бугровим, щоб дізнатися, звідки той узяв 3,5 мільйони на покупку квартири. Спочатку ректор не міг згадати, скільки заплатив за квартиру, тож журналіст показав йому копію інвестиційного договору.

Журналіст: Ви зобов'язалися за цим договором до 13 листопада 2020 року сплатити 122 тисячі доларів. Звідки у Вас на той час було 3,5 мільйона гривень?

Володимир Бугров: У моїх деклараціях зазначено всі доходи, які я мав за весь час роботи, і ми відкладали ці гроші, щоб інвестувати у будівництво.

Журналіст: У Вас заощаджень не поменшало, якщо порівнювати 2019 і 2020 роки, а вони тільки збільшилися.

Володимир Бугров: У декларації за цей рік буде менше вказано

Журналіст: За який рік?

Володимир Бугров: За 2023-й.

Журналіст: Це договір від 5 листопада 2020 року, ви задекларували право власності на 7444 облігації. За цим договором термін сплати облігацій до 13 листопада 2020 року. Звідки 3,5 мільйона у 2020 році?

Володимир Бугров: Я не з 2020 року їх заробляв Я їх заробляв раніше.

Журналіст: Тобто ви витратили свої заощадження?

Володимир Бугров: Так.

Журналіст: Якщо порівнювати ваші заощадження за 2019 та 2020 роки, то у вас заощаджень побільшало.

Володимир Бугров: Доходи у мене були.

Журналіст: Тобто у вас були ці гроші, 3,5 мільйони, просто ви не відобразили їх у декларації?

Володимир Бугров: Я все відображав у декларації, не треба маніпулювати.

На подальші питання Бугров відповідати відмовився, заявивши, що бачить у питаннях журналіста втручання у його особисте життя.

Крім того, що ректор не зміг пояснити, де взяв гроші на дорогу квартиру, журналісти виявили, що у деклараціях за 2020-2022 роки Бугров не задекларував своє право на об'єкт незавершеного будівництва, вказавши лише наявні цінні папери у декларації. Також Бугров не вказав у декларації за 2020 рік витрати на нерухомість. Тобто суму, яку він витратив на квартиру.

На думку юриста Центру протидії корупції Вадима Валько, у цьому вбачаються ознаки корупційного правопорушення.

«Є роз'яснення Національного агентства щодо запобігання корупції (НАЗК), в якому йдеться, що якщо суб'єкт декларування придбав у власність цінні папери на об'єкт незавершеного будівництва, то вказується як сам об'єкт, так і цінні папери», – зазначив Валько.

Він наголошує, що тут може йтися про порушення частини 1 статті 366-2 КК України (декларування недостовірної інформації). Мінімальна санкція цієї статті передбачає штраф, максимальна – обмеження волі на строк до двох років.

Нагадаємо, 18 січня видання "Наші Гроші" опублікувало розслідування про те, що Київський національний університет закуповує продукти для своїх студентів за завищеними цінами. У навчальному закладі заявили, що не купували дорогих продуктів, натомість виявили технічну помилку. Пізніше, 23 січня, на сайті Офісу Президента з'явилася петиція із закликом розірвати контракт із Володимиром Бугровим через «корупцію та аморальну поведінку».