Частина військовозобов’язаних чоловіків 18-60 років від початку повномасштабної війни РФ проти України залишилися за кордоном і не повернулися до України.

Юрист пояснює, що цій категорії українців загрожує покарання у вигляді штрафу, а якщо вони отримали повістку під час мобілізації і після того втекли за кордон, то на них може чекати ув’язнення.

Якщо чоловіки віком від 18 до 60 років у період проведення мобілізації перебували за кордоном і не повернулися до України, їм може загрожувати адміністративна відповідальність за недотримання законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку і мобілізацію. За таке правопорушення можуть накласти штраф у сумі від 3400 до 5100 грн, пояснила юрист Вікторія Тютюнникова виданню "Експрес".

Якщо ж виявиться, що чоловіки нелегально перетинали кордон, то їм додатково доведеться сплатити штраф від 3400 до 8500 грн. Проте частині чоловіків може загрожувати кримінальна відповідальність. Це стосується тих, хто отримав повістку і вже після цього перетнув кордон та покинув Україну. Їм загрожує від 3-5 років ув’язнення.

Юристка також нагадала правила вручення повістки. Такий документ вважається належно переданим, якщо його передали в руки військовозобов’язаному і він після цього особисто розписався про вручення. "Тобто її не можна передавати через членів сім’ї, родичів або друзів. Оскільки чоловік перебуває за кордоном і сам не може прийняти повістку, то й обов’язку прибути до військкомату не має", – пояснила юрист.

Популярні статті зараз

Як жінкам за 40 зберегти здоров'я та красу: допоможе лише один продукт

Пенсіонерам краще це знати: головні помилки при підвищеному тиску

Всім доведеться пройти: пенсіонерів попередили про важливу процедуру

У вас заберуть останні гроші: Пенсійний фонд терміново всіх попередив

Все новости