Особливу цікавість викликає питання спроможності нового Міністра Оксена Лісового виконати свою обіцянку і подолати корупційну ректорську мафію в нинішній Україні.

Тут мова не лише про сумновідомих і вічних ректорів-друзів Кучми-Януковича-Ющенка-Порошенка Ківалова і Поплавського, а й про Ректора колись Національного, а нині Українського державного університету імені Драгоманова Віктора Андрющенка. Справа в тому, що цей 75-річний фанат Табачника і друг Петра Ющенка очолює головний педагогічний заклад країни з 2003 року, тобто 20 років. А враховуючи вимогу Закону « Про вищу освіту» від 2014 року про перебування на посаді не більше двох строків, він не мав право брати участь у виборах-2023 року. Проте за допомогою колишнього Міністра освіти Шкарлета та за підтримки свого зятя, державного секретаря Міністерства оборони Костянтина Ващенка, Уряд ухвалив зухвало-корупційне рішення «Про утворення Українського державного університету імені Михайла Драгоманова та відповідно ліквідацію Національного педагогічного університету імені Драгоманова». Тобто посадовці задля збереження на посаді Ректора Андрющенка вже на 5 термін, просто змінили назву та національний статус вузу, за який боровся весь колектив кілька десятків років!

Далі більше, у терміновому порядку та без обговорень в колективі були призначені та проведені вибори вже 22 лютого 2023 року. В них взяли участь 1 124 особи, з яких за 5 термін «Вічного ректора» Андрющенка проголосувало 653 особи, а за його конкурента Філоненка М. М. - 417 осіб.

Проте, як з’ясувалося «новостворений Український державний університет імені Драгоманова» досі НЕ НАБУВ статусу закладу вищої освіти. Тобто за ректора «нового університету» голосували викладачі та студенти вже ЛІКВІДОВАНОГО КМУ Університету.

І тут постає головне запитання:

Популярні статті зараз

Надбавки до пенсії отримають не всі: нардеп раптово розкрив карти

Пенсії у 20 тисяч гривень: хто отримує такі виплати та за яких умов

У цих областях терміново посилили мобілізацію: призову не уникнути

Пенсіонерів ощасливили до Нового року: приємний сюрприз чекає на кожного

Все новости

чи вистачить у нового Міністра Оксена Лісового принциповості не призначати Віктора Андрющенка ректором Українського державного університету імені Михайла Драгоманова з огляду на численні порушення порушення норм законодавства?

Чи він побоїться виступити проти свого наукового керівника кандидатської дисертації, яку він під керівництвом того таки Андрющенка захистив у 2012 році.

Тож чекаємо чи складе «ДРАГОМАНІВСЬКИЙ тест» новий Міністр освіти, який публічно пообіцяв побороти корупційну ректорську мафію у вищій освіті.