До 24 лютого 2022 року поблизу західного українського кордону перебували угорські військові. Тоді до кордону звезли також військові понтони.
Це підтвердив угорський експерт, який працює у німецькому аналітичному центрі DGAP (Німецьке товариство закордонних справ), опозиційний політиці Орбана Андраш Рац в інтерв'ю Європейська правда.
Він наголосив, що на кордоні Закарпаття була не армія – а окремі специфічні армійські підрозділи. Їх стягнули до кордону України перед вторгненням РФ:
- щоб у разі нападу Путіна допомогти українським біженцям,
- якби росіяни окупували Україну і захотіли перейти кордон, угорські війська готувалися роззброїти такі угруповання,
- Угорщина готувалася до можливого удару Росії мостами,
"Ми розуміли, що прикордонники не зможуть впоратися з масовим потоком біженців: якщо десятки і сотні тисяч громадянських громадян перетинають кордон всього за кілька днів, це створює масштабні гуманітарні потреби. Потрібні намети, лікарі, ліжка, їжа тощо. це саме у військових", - зазначив Рац.
Другий мотив , як він пояснив, виходить із досвіду югославської війни.
Розпил на мільйони: у Кременчуцькій громаді готують масштабну схему
«Приводи» за проституцію і керування авто під наркотиками. ЗМІ розповіли історію Віолети Зайнуліної-Вайсман
Налагодили ласу схему: як пилять державні гроші у Вишневій міській раді
К Александру Эллерту на свидание? Ксения Мишина разделась догола и побрила свою ...
"Під час тієї війни були випадки, коли озброєні військові підрозділи, і сербські, і хорватські - випадково чи ні - перетинали кордон Угорщини. Тому, ґрунтуючись на югославському досвіді, угорські військові керівники вважали, що за малореального сценарію, що війна призведе до розвалу України , окремі українські підрозділи можуть перетнути угорський кордон, ймовірно, зі зброєю в руках, шукаючи дорогу від війни", - пояснив угорський експерт.
І третій мотив , як підкреслив Рац, Угорщина готувалася до можливого удару Росії мостом Чоп – Захонь.
"Тому були плани, що у випадку, якщо Росія руйнує міст - угорці разом з українською стороною можуть швидко навести переправу через Тису, щоб дати біженцям можливість її перетинати", - сказав він.
За його словами, українська сторона знала та бачила угорські сили на кордоні України. Вони постійно стежили за ситуацією.