Юристи роз'яснили нові схеми видачі повісток українським Територіальним центрам комплектування (ТЦК) під час мобілізації. Тепер повістки видаватимуться разом із викликом на розгляд адміністративної справи за порушення громадянином військового обліку. Про це розповів адвокат Роман Сімутін.

Замовний лист міститиме два документи: повістку із зазначеною датою прибуття до військкомату (наприклад, 01.06.2023) та виклик на розгляд адмінправопорушення (наприклад, на 03.06.2023).

У виклику зазначено, що 03.06.2023 проти громадянина буде складено протокол за статтею 210 Кодексу про адміністративні правопорушення.

Повестка на службу в армии. Фото: скриншот Youtube-видео
Повестка на службу в армии. Фото: скриншот Youtube-видео

У разі неявки до ТЦК, 03.06.2023 року, може бути використане примусове притягнення до адміністративної відповідальності.

Популярні статті зараз

Микола Томенко вказав на приватний університет Ківалова як головну кузню майбутніх прокурорів та слідчих: "Погоджено і затверджено МОН?"

300 тисяч до прибутку за рахунок городу: як казково збагатиться на простому часнику

Наталія Дегтярьова та Тетяна Бутковська: хто допомагав гральному бізнесу ухилятися від сплати податків

Російський слід VBet. Що пов'язує вірмен з BetConstruct та власника українського Forbes

Все новости

Якщо громадянин не з'явиться до ТЦК у зазначену дату, то протягом двох днів буде розглянуто адміністративні матеріали та прийнято рішення про притягнення до відповідальності зі штрафом у розмірі 5100 гривень.

«За креативність підходу — це п'ятірка, а ось щодо «адміністративного права» — двійка. Адже дата дзвінка та дата повідомлення легко перевіряються. Звичайно, це займе чимало часу, але найголовніше, що порушено послідовність запрошення та розгляду справи, тож у суді цей трюк розвалиться», — йдеться у повідомленні.

Якщо громадянин не скасовує постанову Територіального центру комплектування про штраф та оплачує її, то це означає визнання своєї провини та згоду із законністю притягнення до адміністративної відповідальності.

У такому разі загрожує порушення кримінальної справи, підозра та пошук військовозобов'язаного.