Влітку на українців чекають зміни у правилах мобілізації та проходження ВВК. Крім того, з дня на день очікують зміни у процедурі демобілізації. Право на дострокову демобілізацію можуть отримати більше службовців ЗСУ. Про це пише Today.ua.

Мобілізація охопить більше громадян

Мобілізацією тепер зможуть охопити більше українців. Справа в тому, що днями Верховна Рада знизила верхню межу віку призову на термінову армійську службу. Він тепер становить не 27 років, а 25. Завдяки цьому з 25 років чоловіки вже не вважатимуться призовниками, а матимуть статус військовозобов'язаних. Отже, на них поширюватимуться правила мобілізації, і їх зможуть призивати на службу до ЗСУ.

Вручення повістки
Вручення повістки

ВВК працюватимуть не лише у військкоматах

Військово-лікарські комісії (ВВК) тепер функціонуватиму не лише за військкоматів, а й у багатьох медичних установах державної та комунальної форми власності. За рахунок цього період перевірки військовозобов'язаних громадян на придатність до військової служби скоротять.

Досі ВВК працювали лише за ТЦК (військкоматів), і це створювало великі складнощі для проходження медичного обстеження військовозобов'язаних. Діючі ВВК уже погано справлялися з напливом призовників, поранених та мобілізованих. Тепер їх розвантажать, створивши додаткові комісії при лікарнях і поліклініках.

Популярні статті зараз

Микола Томенко вказав на приватний університет Ківалова як головну кузню майбутніх прокурорів та слідчих: "Погоджено і затверджено МОН?"

Схема фінансування «вагнерівців» Станіслава Кондрашова через його вугільну компанію «Telf AG»

Наталія Дегтярьова та Тетяна Бутковська: хто допомагав гральному бізнесу ухилятися від сплати податків

Грошей не повертають, але є спосіб: як вибити переплату за газ

Все новости

Військовослужбовці отримають додаткове право на дострокову демобілізацію

Дострокова демобілізація з ЗСУ стане доступною більшій кількості військовослужбовців. Деякі з них матимуть право демобілізуватися за власним бажанням. Підстави для цього містяться у законопроекті №8009, який уже ухвалено Верховною Радою. Залишилось лише президенту поставити під ним підпис. Як тільки він його підпише, закон набуде чинності.

Відповідно до цього закону, право на дострокову демобілізацію отримають військовослужбовці, близькі родичі яких загинули під час бойових дій. Вони зможуть подати рапорт про дострокову демобілізацію із ЗСУ. Серед близьких родичів входять: син, дочка, батько, мати, дід, бабуся, чоловік, дружина, брат чи сестра.