У Марафоні Єдині новини Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець заявив, що у відібраних 11 червня пробах води на Херсонщині не виявлено суттєвих перевищень концентрацій забруднюючих речовин.

Міндовкілля спільно з Державною екологічною інспекцією та Державним агентством водних ресурсів продовжує 24/7 працювати над ліквідацією наслідків катастрофи, здійснювати спостереження за станом довкілля та контроль екологічної ситуації у південному регіоні.

У ефірі Міністр повідомив про результати моніторингу якості поверхневих вод та повітря.

Фахівці Держекоінспекції спільно з фахівцями двох мобільних лабораторій відібрали проби поверхневих вод:

  • р. Дніпро у районі парку Дубовий Гай у межах м. Запоріжжя;
  • р. Дніпро поблизу причалу № 7 Херсонського морського торговельного порту;
  • р. Інгулець в с. Дар’ївка.

Результати аналізу показали незначні зниження вмісту розчиненого кисню, перевищення заліза та нітритів. Вміст нафтопродуктів у межах норми. По інших показниках відхилення і перевищення не встановлені.

Популярні статті зараз

Нові «договорняки» ДСНС в Переяслав-Хмельницькому по «схематозу» впровадження систем оповіщення

БФ молодіжної ініціативи «Надія» передав допомогу Державній прикордонній службі України

"Хлопчик" або "дівчинка"? Як вибрати найсмачніший оселедець до свят

Зеленський звернувся до українців через війну у Ізраілі

Все новости

Також Міністр повідомив, що станом на вечір 11 червня рівень води у водосховищі в районі Нікополя становив близько 9 метрів. Середня швидкість падіння рівня води – близько 4 см/год.

“Ми продовжуємо втрачати воду. Поки важко сказати, на якому рівні вона зупиниться, оскільки не зовсім зрозуміло масштаб самого ушкодження і гідротехнічних наслідків для Каховської ГЕС”, – повідомив Міністр Руслан Стрілець.

Важкою залишається ситуація в природних парках. У районі природного парку «Нижньодніпровський» вода поступово сходить. Продовжується обміління акваторії у нацпарку «Кам’янська Січ» – на 8,5 метрів.

За словами Міністра, триває обміління і відокремлення озер та приток від основного річища Дніпра.

Через затоплення змито велику частину поживних елементів родючого шару ґрунту, що загрожує опустелюванням та руйнуванням рослинного покриву.

“Для боротьби з катастрофічними наслідками Міндовкілля спільно з українськими науковцями розробляє план відновлення для забезпечення екологічної стабільності. Я думаю, що протягом тижня ми напрацюємо, затвердимо цей план і перейдемо до конкретних кроків. Також ми очікуємо на швидкі рішення, які є у наших колег з європейського союзу, для відновлення цих територій”, – повідомив Міністр

Т.в.о. Голови Держекоінспекції Ігор Зубович доповнив, що фахівці інспекції щодня проводять аналіз та візуальний моніторинг узбережжя Каховського водосховища в межах області. Уже сьогодні є підтверджені факти потрапляння в р. Дніпро значної кількості нафтопродуктів, хімічних речовин, мінеральних добрив та ін. в результаті підтоплення промислових об’єктів, АЗС та складів. Це все потребує належного документування та підтвердження показниками лабораторних досліджень з подальшим розрахунком збитків.