Юристи Андрій Межирицький та Марина Бекало розповіли про наслідки неявки на повістку до військового комісаріату, зокрема, у поштовій скриньці, повідомляє «Хвиля» з посиланням на ТСН.ua.
Останнім часом мешканці Києва та вимушені переселенці у місті повідомляють про те, що знаходять у своїх поштових скриньках повістки, які вимагають явки до військового комісаріату. У зв'язку із цим адвокати роз'яснили правові наслідки отримання таких повісток.
За словами Андрія Межирицького, якщо людина не відповідає на повістку, знайдену у його поштовій скриньці, і не розписався в ній, юридичної відповідальності немає. Такий порядок денний не вважається врученим. Однак були випадки, коли територіальний центр цивільного захисту складав протоколи про адміністративні правопорушення та штрафи за недотримання правил мобілізації, навіть якщо людина не розписувалася на повітсці.
Марина Бекало додала, що особа стає боржником у Єдиному реєстрі боржників під час порушення виконавчого провадження. Це може призвести до різних наслідків, таких як обмеження на операції з банківськими рахунками та операції з нерухомістю.
Кар’єри – «під ключ»: як Опімах з Держгеонадра допомагає Шапранупривласнювати підсанкційні родовища
Ситуація з системами оповіщення досі незадовільна: хто понесе відповідальність
Налагодили ласу схему: як пилять державні гроші у Вишневій міській раді
"Божественная Катюша": заезда "Кухни" Кузнецова восхитила снимком с райского отдыха, Анна Кошмал оценила
Якщо повістка адресована особі, зареєстрованій як внутрішньо переміщена особа (ВПО) за певною адресою, але насправді її там немає, відповідальність не поширюється на власників житла або інших мешканців.
Межирицький підкреслив, що повістка вважається отриманою лише тоді, коли вона вручена особисто за підписом.
З іншого боку, Бекало уточнила, що повістка стає обов'язковою за умови її належного оформлення та вручення, як зазначено у статті 22 Закону про мобілізацію та Постанову Кабінету Міністрів № 1487. Форма повістки, затверджена у Постанову, включає розписку з особистим підписом особи, а така повістка тягне за собою обов'язок явки до ТЦК за дотримання її правильного оформлення та вручення.
Бекало наголосила, що у зазначеній Постанові також прописано порядок вручення повісток, у тому числі вручення особистого підпису за місцем проживання. Повідомлення також може відбуватися через роботодавців за певних обставин.
Відповідаючи на запитання щодо можливої відповідальності мешканців у разі неявки зареєстрованого призовника до ТЦК, Бекало пояснила, що такі мешканці не зобов'язані інформувати ТЦК. Проте запропонований законопроект може перекласти відповідальність на окремі організації, які обслуговують житлові багатоквартирні будинки.