Керівник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський та його заступники провели наради з представниками територіальних громад Житомирщини та Рівнещини, темою яких стало питання фіксації фактів заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу внаслідок надзвичайних ситуацій, подій, збройної агресії російської федерації.

Так, представники Інспекції детально розповіли про роботу веб-ресурсу ЕкоЗагроза, який містить достовірну інформацію про стан довкілля, зафіксовані дані моніторингових систем щодо рівня радіаційного забруднення по всій Україні та актуальні факти екологічних загроз.

Було акцентовано на процедурі внесення до ЕкоЗагрози електронних звернень від громадян, які стали свідками порушень природоохоронного законодавства (більше про порядок реєстрації повідомлення про екологічну загрозу на веб-ресурсі чи мобільному додатку «ЕкоЗагроза» читайте за посиланням).

«Сума збитків, завданих екосистемі Житомирщини за майже два роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну становить 16,7 млдр грн (427,6 млн доларів), Рівненщини – 760 млн грн (19,7 млн доларів),– розповідає Євгеній Медведовський. – З початку роботи офіційного веб-ресурсу і мобільного додатку ЕкоЗагроза, розроблених Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, жителями Житомирщини зареєстровано 15 електронних звернень про порушення природоохоронного законодавства, жителями Рівненщини - 11. Сьогодні маємо чітку тенденцію до збільшення кількості звернень. На підставі цих звернень фахівці Інспекції здійснюють фіксацію фактів екологічних порушень, займаються обстеженням місць подій, складають акти огляду територій та проводять розрахунки збитків, також вживають заходів для встановлення та притягнення до відповідальності винних осіб, формування бази для стягнення репарацій з рф за екологічні злочини, вчинені на території України.

У природі усе пов’язано. Пов’язані між собою і пункти Формули миру Президента України Володимира Зеленського, до реалізації якої сьогодні долучається увесь світ. Пункт 8 «Екологічна безпека» не може існувати без 7 «Відновлення справедливості». Адже світ і ми маємо об’єднатися задля відновлення справедливості та притягнення росії до відповідальності. Для цього ми сьогодні спільно працюємо з Державною екологічною інспекцією України, Міністерством захисту довкілля та Офісом Генерального прокурора України та його представниками в регіонах. І закликаємо представників органів місцевого самоврядування активніше доєднуватися до цього важливого напрямку нашої боротьби з ворогом. Використовуючи і наповнюючи фактами додаток Екозагроза, ми закладаємо основу до екологічно чистого довкілля після нашої Перемоги».

Популярні статті зараз

Суди двох інстанцій скасували незаконний штраф НБУ щодо ТОВ «Укрфінстандарт», незважаючи на тиск з боку зам голови НБУ Дмитра Олійника

"Великі сідниці": Оля Полякова в супер відкритому бікіні потрусила "здобою" та засвітила "рогалик"

Софія Ротару показала себе вперше за довгі часи: хусточка та без волосся

К Александру Эллерту на свидание? Ксения Мишина разделась догола и побрила свою ...

Все новости