З початку повномасштабного вторгнення до кінця 2023 року громадяни України інвестували в покупку 574 тисяч облігацій на суму понад 74 млрд грн. Цей період відзначився зростанням попиту на ОВДП, зокрема на військові облігації, що пропонують вигідні умови та процентні ставки.

Станом на середину лютого 2024 року, обсяг державних облігацій у обігу сягнув 1,6 трильйона гривень. У цьому обсязі частка інвестицій фізичних осіб становила 3,73%, або 60 мільярдів гривень, що майже вдвічі більше, ніж у попередньому році. Таке збільшення свідчить про зростаючу зацікавленість українців у роздрібному інвестуванні в ОВДП.

Особливу увагу інвестори приділяють облігаціям, номінованим у гривні та доларах, тоді як частка єврономінованих ОВДП складає близько 3%. Історично, участь населення в цьому сегменті ринку була незначною, проте сьогоднішні тенденції вказують на зростання інтересу, спричинене обмеженнями в інших інвестиційних напрямках та привабливою дохідністю ОВДП, що становить 18,6% річних в гривні.

За умови, що негативний вплив війни на економіку не буде поширюватись далі, враховуючи прогнозовані базові показники макроекономічної стабільності та в порівнянні з іншими доступними інструментами, інвестування фізичною особою у військові облігації внутрішньої державної позики в інтервалі до 12 місяців виглядає привабливо.

Серед інвестиційних альтернатив варто згадати корпоративні облігації вітчизняних компаній. Вони приваблюють вищими доходами за рахунок підвищеного ризику. Перед інвестуванням важливо ретельно вивчати емітента, щоб оцінити потенційні ризики. У 2021 році компанія Activitis успішно випустила корпоративні облігації на суму 750 мільйонів гривень, а в 2022 році здійснила їх зворотний викуп, забезпечивши інвесторам дохідність 23,04% річних у гривні.

Популярні статті зараз

Одіозного корупціонера Олександра Костюка хочуть призначити головним митником Закарпаття: ціна питання – 150 тисяч доларів

Українців закликають готуватися до блекаутів

Пенсіонери будуть задоволені? Кабмін ухвалив доленосне рішення про пенсійні посвідчення

"Скандал у Сільпо": українець звинуватив мережу у торгівлі гуманітарною допомогою

Все новости