Про це повідомив народний депутат України, керівник групи з міжпарламентських зв'язків з Естонською Республікою Арсеній Пушкаренко.

«Радий, що саме на Житомирщині Естонія вирішила зробити такий важливий крок, і дуже символічно, що ця область знаходиться під патронатом цієї держави у питанні відбудови. Саме Естонія першою серед усіх країн світу ще навесні 2022-го року відгукнулася на заклик Президента Володимира Зеленського взяти шефство над постраждалими внаслідок російської агресії регіонами України», – зазначив він.

За цей час за підтримки Естонської Республіки було побудовано новий сучасний дитячий садочок в Овручі, котрий став першим об'єктом відбудови в Україні за кошти іноземної держави. Наразі у стінах цього закладу виховуються 160 діток із використанням найкращого в Європі педагогічного досвіду Естонії. Також минулої осені за умови співфінансування Урядів України та Естонії було відкрито відбудований міст у Малині, який був знищений авіаударом ворога на початку березня 2022-го року. Окрім допомоги у відбудові інфраструктури, Естонія передала регіону понад 70 одиниць різноманітної техніки, зокрема автобуси, і співпраця в цьому напрямку триває. Цьогоріч також планується реалізація ряду інфраструктурних проєктів у регіоні за підтримки Естонського Уряду.

«Відкрите у Житомирі Почесне Консульство покликане допомагати та захищати громадян Естонії. Також серед основних завдань – посилення та консолідація зусиль Естонії у відбудові регіону і, звичайно, розвиток економічної співпраці та бізнес-інвестицій, адже без економічного відновлення неможливе повноцінне відродження України», – наголосив Арсеній Пушкаренко.

Популярні статті зараз

Шестопалов та його Z-Solutions: Як шахраї злочинними шляхами виманюють гроші в українців

Розкрадання, корупція та аморальна поведінка: Зеленський відповів про петицію щодо звільнення Бугрова

Криптопіраміда "DeHealth" тісно переплелася з криміналом: що відомо про власників Анну Бондаренко та Дениса Цвайг

"Матерь божья": полностью голая Даша Астафьева прикрыла свои прелести одними листочками

Все новости

На відкриття Почесного Консульство прибув Спікер Естонського Парламенту Лаурі Хуссар. Почесним Консулом Естонії в Житомирській області став Микола Сиченко.

За словами почесного консула Естонії в Житомирській області Миколи Сиченка, основне завдання консульства — залучення інвестицій до регіону.