За ініціативи заступниці голови Комітету Олени Криворучкіної в заході взяли участь не лише народні депутати, а й представники міністерств, міжнародних організацій, в тому числі ООН та експерти. Загалом понад 200 представників парламенту, урядових установ, міжнародних організацій, країн-донорів, наукових кіл та громадських організацій взяли участь у слуханнях. Головна теза заходу – "Не треба чекати Перемоги, займатися відновленням України потрібно вже зараз!".

Олена Криворучкіна у своєму виступі наголосила, що Україна, яка обрала європейський вектор розвитку, має враховувати це під час розробки стратегії відновлення країни.

"Зелене відновлення – основа стратегії відбудови України. Основа відновлення – дотримання екологічного законодавства, зокрема щодо стратегічної екологічної оцінки планів та програм та оцінки впливу на довкілля планованої діяльності задля врахування екологічних пріоритетів під час планування розвитку і відновлення в Україні. Слоган "Відбудувати краще та екологічніше, ніж було" – має стати одним із керівних принципів відновлення країни", - резюмувала народний депутат.

Т.в.о. Голови Державної екологічної інспекції України, діяльність якої в період воєнного стану спрямована на фіксуванні злочинів проти довкілля, пов’язаних зі збройною агресією Російської Федерації проти України, своєю чергою, зазначив, що окупанти задають колосальної шкоди українському довкіллю. На відновлення можуть знадобитися десятки років.

"Навколишнє природне середовище стало однією з жертв російської агресії. Війна негативно вплинула на кожен компонент довкілля. Наразі війною охоплено мільйони гектарів лісу, забруднені величезні площі ґрунтів, засмічені землі та водні об’єкти. Внаслідок російських ударів по нафтобазах, складах паливно-мастильних матеріалів в країні згоріло тисячі тонн нафтопродуктів, які забруднили повітря небезпечними речовинами. Немало викидів потрапили в повітря та ґрунт від горіння військової техніки", – розповів Ігор Зубович.

Популярні статті зараз

Шестопалов та його Z-Solutions: Як шахраї злочинними шляхами виманюють гроші в українців

Криптопіраміда "DeHealth" тісно переплелася з криміналом: що відомо про власників Анну Бондаренко та Дениса Цвайг

"Творить всяку дичину": голий син голови Черкаської ОВА тусить у Парижі, поки його батька звинувачують у корупції

"Главное, что я влезла в эсочку": звезда "1+1" Лидия Таран восхитила точеной фигуркой в ярком наряде

Все новости

Заступник Постійного представника Програма розвитку ООН в Україні Христофорос Політіс зазначив, що післявоєнне відновлення надасть Україні можливість запровадити передові зелені технології та природоохоронні рішення, що дозволять досягти національних кліматичних цілей. Він підкреслив критичну роль підтримки від міжнародних партнерів у втіленні в життя зеленої відбудови та наголосив на важливості збору надійних даних, які слугуватимуть основою для прийняття рішень та проведення реформ.

«UNDP в Україні продовжуватиме виконувати свою роль інтегратора для підтримки руху України назустріч розвитку сталої, низьковуглецевої та стійкої до зміни клімату економіки, а також співпрацювати з усіма стейкхолдерами для втілення принципу «відбудувати краще, ніж було» у підходах до відбудови», - сказав пан Політіс.

Важливо зазначити, що Слухання, які проходять за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні в межах фінансованого Урядом Швеції проєкту з оцінки шкоди довкіллю, продовжуються розглядом інструментів та механізмів зеленого відновлення.