Про її особливості та результати для нашої країни розповіла в ефірі телемарафону «Єдині новини» директорка Департаменту економічної дипломатії Міністерства закордонних справ України Людмила Єніна.

«Цьогоріч основний акцент Ukraine Recovery Conference було зроблено на консолідації міжнародної сталої підтримки для відновлення, реформування та модернізації України. Насамперед було зосереджено фокус на 4 основних напрямках. Перший – це залучення приватного сектора для відбудови та економічного зростання. Підтримка урядів іноземних держав є дуже важливою, але ми розуміємо, що можливі різні політичні коливання, тому необхідно з’єднати український бізнес із міжнародним, зробити так, щоб приватний інвестор зацікавився Україною та інвестував у нашу державу», – зазначила вона.

Другий напрям – розвиток людського капіталу. Як пояснила Людмила Єніна, у зв’язку з повномасштабним вторгненням рф багато українців нині перебувають за кордоном, і дуже важливо повернути їх додому. Україна пам’ятає про всіх своїх громадян. Під час заходу в Берліні було акцентовано на тому, що людям, які перебувають за кордоном, важливо навчатися, здобувати нові навички та знання і в майбутньому бути залученими до відбудови України. І саме третій напрямок Конференції – це відновлення громад і регіонів. Щодо четвертого, то мова йде про реформу на шляху до євроінтеграції.

Дипломат МЗС також відзначила, що Німеччина як країна, яка приймала цьогорічну Конференцію з відновлення України (перші дві відбулися в Лугано та Лондоні), зосередилася на залученні громадянського суспільства. Тож акцент було зроблено на налагодженні зв’язків між містами, громадами і муніципалітетами. Саме тому цьогоріч кількість учасників Конференції суттєво зросла: якщо минулого року кількість підприємств і представників бізнесу було близько 400, то цього разу – близько 2 тисяч.

Популярні статті зараз

Питання цивільного захисту населення розглянули на нараді Президента з обласними керівниками

Gunzilla Александра Цоля и Влада Королева: подробности отмывания российских денег в Украине

"Гібрид кажана та пантери": дивний "кіт-вампір" поставив мережу на вуха

"Обезьяна редкой породы": звезда Instagram Настя Покрищук в одних трусах испугала турков своим изуродованным лицом

Все новости

«Змінився і фон проведення конференції. Рік, що минув після Лондона, відзначився спробами росії знищити енергетичну інфраструктуру України. Стає зрозуміло, що війна набуває затяжного характеру, стає війною «на знищення». Це значно збільшує вартість відновлення, і вже по-іншому постає питання і відновлення людського потенціалу, і страхування ризиків, і підтримки українського бізнесу. Саме тому така стала, безперебійна підтримка України з боку наших міжнародних партнерів є надзвичайно важливою», – наголосила Людмила Єніна.

Вона також зазначила, що окремий аспект URC-2024 у Берліні – це демонстрація єдності демократичного цивілізованого світу навколо відновлення України. Реалізація безпрецедентного проєкту побудови сучасної економіки й інфраструктури в межах цілої країни. Дуже важливо було наочно показати, що втома від України – це просто хворі фантазії путінської пропаганди і що наші партнери готові перейти від реагування на наслідки російської агресії до формування цілісної стратегії відновлення України. І саме на це була націлена цьогорічна Конференція у Берліні.

«Варто сказати, що URC-2024 дійсно став проривним. У своєму виступі на Конференції Президент Володимир Зеленський розповів, що, коли він домовлявся з канцлером Німеччини Олафом Шольцом про її проведення, насамперед прагнув, щоб результати URC-2024 були максимально практичними і конкретними; щоб Україна вийшла з цієї Конференції не тільки з риторикою, а й з конкретними угодами, які будуть лежати в основі економічного зростання нашої держави», — підсумувала Людмила Єніна.