Поки триває дискусія про законність/НЕзаконність Наказу МОН щодо аспірантів, очільники Міністерства тишком нишком згорнули проведення ВИБОРІВ ректорів вищих навчальних закладів.
Складається стійке й переконливе враження, що урядовці розділили всіх ректорів на ТРИ СОРТИ.
Для перших, які КРИТИЧНО ставилися до рехфооматорських ідей чиновників, оголосили вибори.
Між іншим, вони пройшли і за високої явки викладачів та студентів й демократично. Доведено НУБІП, КНУБА і Київською політехнікою.
До другого сорту потрапили вузи, де вибори призначені, але будуть проведені у відповідності із Наказом МОН ..протягом трьох місяців після завершення правового режиму воєнного стану.
Кар’єри – «під ключ»: як Опімах з Держгеонадра допомагає Шапранупривласнювати підсанкційні родовища
Розпил на мільйони: у Кременчуцькій громаді готують масштабну схему
Ситуація з системами оповіщення досі незадовільна: хто понесе відповідальність
Дуже татуйована бабуся роздяглася до трусів, щоб показати, на що вона витратила понад мільйон гривень
До цієї групи ректорів, де небезпечно проводити вибори, віднесли Київський національний лінгвістичний університет і низку інших вузів.
І третя група найцікавіша. Тут вийшов термін перебування на посадах ректорів, проте ДОСІ НЕ ОГОЛОШЕНО КОНКУРС про проведення ВИБОРІВ. До цієї категорії МОН відніс Національний університет фізичного виховання і спорту, Львівську політехніку, Львівський національний університет імені Франка та інші.
І ось, що перше приходить на думку. МОНівські рехформатори, які прислані нас рятувати, якщо не Господом БОГОМ, то як мінімум Трюдо, оголосили вибори по ЗАКОНУ для НЕПРАВИЛЬНИХ РЕКТОРІВ, які не мовчали і вимагали, щонайменше, фахової та громадської дискусії щодо часами неадекватних, ба більше шкідливих, ідей в царині освіти.
Для тих, хто несамовито підтримував всі пропозиції рехформаторів не читаючи їх, з барського плеча додали НЕЗАКОННО можливість далі керувати, щонайменше до завершення воєнного стану + три місяці.
Бо СВОЇ завжди підтримують начальство, як депутати ОПЗЖ - владу у ВРУ.
А для останніх - НЕДОТОРКАННИХ, бодай для про галочки і лохів, навіть незаконного Наказу не видавали. І от я тут задумався, яка ж у цьому випадку була ЦІНА ПИТАННЯ, щоб так цинічно порушувати чинне законодавство?!
І найсумніше, що очільники МОН, які прийшли на критиці корупції у вузах, нині своїми ПОТРІЙНИМИ стандартами у ставлення до ректорів переплюнули попередників, які все ж проводили вибори і для СВОЇХ й для НЕДОТОРКАННИХ. Щоправда, для їх збереження на посаді ДОВІЧНО, узаконювали зміну ОДНОГО СЛОВА у назві, як у в випадку із Драгоманівським педуніверситетом.
От цікаво, чи списки ТРЬОХ СОРТІВ РЕКТОРІВ погоджувалися в Уряді та Офісі Президента, чи це цілковито МОНівсько-рехформаторська розробка?