Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець спільно з в.о. Міністра Мінінфраструктури Василем Шкураковим, головою Миколаївської ОВА Віталієм Кімом, головою Ради оборони Кривого Рогу Олександром Вілкулом, керівниками Держводагентства Михайлом Янчуком та ДЕІ Ігорем Зубовичем на Дніпропетровщині оглянули споруди ставка-накопичувача в балці Свистунова та Головну насосну станцію водогону «Інгулець-Південне водосховище».
«Проблема балки Свистунова, яка накопичує велику кількість шахтних вод, – не тільки екологічна, а й гуманітарна. Вона не вирішувалася десятиліттями й набула особливого значення після російського теракту на Каховській ГЕС. Ставок-накопичувач, термін експлуатації якого сплив у 2020 році, сьогодні в аварійному стані. Гребля деформується, порушується цілісність водойми, збільшується тиск на якість води в басейні річки Інгулець. Обʼєкт потребує системної реконструкції та заходів для покращення якості питної води», – повідомив Руслан Стрілець.
За словами Руслана Стрільця, після підриву Каховської ГЕС Урядом було прийнято рішення за пропозицією Миколаївської ОВА щодо будівництва водогонів, щоб забезпечити перекидання того обсягу води, який потребує сьогодні населення міст Кривий Ріг, Миколаїв, Марганець, Покровськ та ін. Водогони працюють. Проте маємо вирішити комплекс питань щодо якості води, враховуючи потреби Миколаївської та Дніпропетровської областей, зокрема стратегічно важливих великих міст Миколаїв та Кривий Ріг.
Зарплату збільшать тільки обраним. Для освітян, науковців, медиків, ВПО, пенсіонерів влада грошей на наступний рік не знайшла, – Тимошенко
Найвищий рейтинг серед військово-політичного керівництва у Залужного, Буданова і Зеленського: опитування
Ситуація з системами оповіщення досі незадовільна: хто понесе відповідальність
"Превращаешься в Ларису Долину": Тина Кароль в лифчике показала обвисшие до пупка "сливы"
«Ключове сьогодні – не лише забезпечити необхідний обсяг питної води для фронтових регіонів, а й напрацювати спільно з органами місцевого самоврядування, Міністерством розвитку громад та профільними експертами такі рішення, які дозволять досягти доброї якості вод. Наші рішення за результатами цього робочого візиту щодо необхідних заходів будуть інтегровані у Програму комплексного водозабезпечення 9 фронтових областей, концепцію якої цього тижня схвалив Кабінет Міністрів України. Вже маємо підтримку міжнародних партнерів щодо цього питання, зокрема ЮНІСЕФ. Сподіваюся, на найближчих засіданнях Кабміну програма буде розглянута й затверджена. Фронтові регіони матимуть достатньо якісної питної води, незважаючи на російський терор та плани ворога. Це сьогодні пріоритет», – Руслан Стрілець.