Про подробиці цього візиту розповів в ефірі телемарафону "Єдині новини" заступник голови Комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжнародного співробітництва Арсеній Пушкаренко.

"Ці країни були обрані невипадково, – наголосив він, – адже Чилі має прийняти міжнародну Конференцію щодо 5-го пункту Формули миру, в якому йдеться про відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів 1991-го року, а Аргентина співголовує в цьому пункті спільно з Естонією".

Також раніше до цих країн здійснила візит урядова делегація на чолі з першим віцепремʼєром - міністром економіки України Юлією Свириденко.

"Ключовими темами візиту були пожвавлення міжпарламентського співробітництва, імплементація української Формули миру, торговельне та економічне співробітництво. В цих країнах Латинської Америки наша делегація провела зустрічі на найвищому рівні, зі спікерами обох палат Парламентів, Комітетів зовнішньої політики, групами дружби. До того ж саме під час візиту в Аргентині було створено групу дружби з Україною", – повідомив Арсеній Пушкаренко.

Популярні статті зараз

Як син закарпатського "лісового мафіозі" Юрій Сойма "пиляє" гроші на Івано-Франківщині

Схема фінансування «вагнерівців» Станіслава Кондрашова через його вугільну компанію «Telf AG»

Безкоштовний відпочинок у Карпатах: українці можуть насолодитися розкішною тишею за "просто так"

"Соски вылетают, что за преисподня?": Maruv в одних трусах раздвинула ноги и показала свое распутство

Все новости

Окрім того, українські парламентарі провели зустрічі в Міністерствах закордонних справ, Міністерствах оборони та Міністерствах юстиції, з Уповноваженими з прав людини цих держав. В усіх трьох країнах візиту парламентську делегацію запевнили у підтримці України та зацікавленості у двосторонньому міждержавному співробітниці.

"На жаль, ми відчуваємо в цьому регіоні брак правдивої інформації щодо того, що відбувається в нашій державі. Посольства росії, котрі розташовані в Латинській Америці, та їхня агентурна мережа поширюють дезінформацію. Тож мої колеги під час зустрічей активно та широко доносили факти щодо ситуації в Україні", – зазначив народний депутат.

Одним з основних позитивних результатів візиту, додав парламентар, є те, що Чилі підтвердила свою готовність приймати міжнародну Конференцію щодо реалізації 5-го пункту Формули миру. Тож під час зустрічей обговорювалися й організаційні моменти. Також наші парламентарі отримали запевнення, що Аргентина докладає зусилля для проведення цієї Конференції та залучення якомога більшої кількості країн.

"Для впровадження української Формули миру нам важлива кожна держава. І дуже добре, що все більше держав Латинської Америки підтримує її імплементацію. Ми вдячні всім країнам, які брали участь у Першому Глобальному саміті миру та які допомагають нам наблизити справедливий мир", - наголосив Арсеній Пушкаренко.