Участь у панельній дискусії високого рівня взяли перша заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко, голова Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко та заступниця голови цього ж комітету Олена Криворучкіна. Радниця Міністра захисту довкілля Фінляндії Сайя Вуола під час заходу анонсувала 2 нових міжнародних проєкти для допомоги Україні оцінити шкоду, завдану водним ресурсам та біорізноманіттю.

«Довкілля – це мовчазна жертва війни, яка не має голосу, але її руйнування матимуть наслідки для всього світу на десятиліття вперед. Війна Росії проти України завдає нищівної шкоди природі, і ці злочини мають бути визнані на міжнародному рівні», – зазначила під час виступу перша заступниця Міністра Олена Крамаренко

За її словами, лише за офіційними підрахунками в Україні зафіксовано майже 6,5 тисяч випадків завданої екологічної шкоди, що оцінюється у понад 65 мільярдів євро.

«Ми маємо не лише фіксувати злочини проти довкілля, але й домагатися міжнародного визнання екоциду як окремого злочину. Це створить прецедент, що зробить будь-які агресивні дії проти природи надзвичайно невигідними для потенційного агресора», – наголосила Олена Крамаренко.

Серед найбільш кричущих прикладів шкоди довкіллю – підрив Каховської ГЕС, який спричинив знищення водосховища, забруднення Чорного моря та руйнування природно-заповідних територій. Крім того, постійні обстріли енергетичної інфраструктури призводять до масивного хімічного забруднення ґрунтів та повітря, а пожежі внаслідок бойових дій знищують родючий шар землі.

Популярні статті зараз

Розрахунок збитків та захист довкілля за кілька кілометрів до самого пекла: як Держекоінспекція виконує свої функції на Луганщині

Розпил на мільйони: у Кременчуцькій громаді готують масштабну схему

Зарплату збільшать тільки обраним. Для освітян, науковців, медиків, ВПО, пенсіонерів влада грошей на наступний рік не знайшла, – Тимошенко

Повістки поштою: коли чекати листа від ТЦК, хто визначає адресатів

Все новости

«На територіях бойових дій страждають не лише люди, а й дикі тварини, рослини, природно-заповідний фонд. Наше завдання – зібрати докази цих злочинів, щоб передати їх у міжнародні суди. Тільки так ми зможемо досягти справедливості та відновлення довкілля», – підкреслила Олена Крамаренко.

На заході також були презентовані результати роботи та подальші плани проєкту з оцінки шкоди довкіллю Програми розвитку ООН в Україні за підтримки уряду Швеції. Представниця ГО Save Dnipro презентувала VR-інсталяцію про екологічні злочини, яка доступна для всіх відвідувачів Павільйону України на СОР. Контент-маркетингова агенція Top Lead презентувала на СОР29 друге видання інфографічного дослідження про вплив війни на довкілля, підготовлене за аналітичної підтримки Міндовкілля.

Україна разом із міжнародними партнерами продовжує роботу над фіксацією шкоди довкіллю, щоб донести світові масштаб екологічних злочинів Росії та отримати необхідну підтримку для відновлення.